Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Gladiator gotowy na apokalipsę – Apocalypse Hellfire 6×6

Apocalypse Hellfire 6×6 to Jeep Gladiator na sterydach, który zawstydza nawet Mercedesa Gelendę 6×6. Co oferuje niezwykły pickup?

Firma Apocalypse Manufacturing przedstawia swoją wizję sześcionapędowego pickupa do zadań specjalnych. Poznajcie Apocalypse Hellfire 6×6, bazującą na Jeepie Gladiatorze i zawstydzającą nawet Gelendę 6×6. Preppersi będą zachwyceni.

500 kg więcej od Gladiatora

Apocalypse Jeep Gladiator
Apocalypse 6×6 waży ponad 600 kg więcej, niż standardowy Gladiator (fot. Apocalypse Manufacturing)

Jeep Gladiator waży 2110 kilogramów. Przeróbka Hellfire nabierze dodatkowych 600 kilogramów. Wymiarami zewnętrznymi pickup również urośnie. Apocalypse 6×6 będzie szerszy o około 70 centymetrów i dłuższy o niecałe pół metra. Pojazd wyposażono w hak, na którym będzie można holować 5,3 tony i wyciągarkę z przodu, która dźwignie aż 4,3 tony.

Oczywistym jest, że do takiej masy potrzebna będzie moc. Podstawową jednostką Apocalypse 6×6 jest, dobrze nam znany, wysokoprężny 3.0 V6 z Gladiatora. Silnik w Hellfire wygeneruje 633 Nm momentu obrotowego, czyli wynik niemal identyczny, co seryjny motor. Poza dieselem dostępne będą dwie benzynowe V8-mki. Pierwsza z nich to 6,4 Hemi, którą napędzą 463 konie mechaniczne, a drugą jednostka z Hellcata, mająca gigantyczny kompresor i 739 koni. Moc przekazywana jest na 40. calowe koła. Można jeździć z pełnym napędem 6×6 oraz – w razie lżejszego terenu – bez środkowej osi.

Czterdziestocalowe koła zapewnią możliwość poruszania się po każdym możliwym terenie.

Wyposażenie i cena

Hellfire Gladiator
Hellfire 6×6 można odjechać za jedyne 150 tysięcy dolarów (fot. Apocalypse Manufacturing)

Niemal militarny wygląd zewnętrzny terenówki, wcale nie oznacza spartańskiego wyposażenia wewnętrznego. W środku Hellfire znajdziecie cały pakiet dodatkowych opcji, w tym 12,1. calowy ekran multimedialny, skórzane obicie podsufitki i boczków drzwi i noktowizor termowizyjny.

Cena niestety też jest o wiele większa, niż “zwykłego” Gladiatora. Oryginalnego Jeepa kupicie za około 378 tysięcy złotych z V6 pod maską. Za Apocalypse Hellfire trzeba będzie zapłacić 150 tysięcy dolarów, czyli 628 tysięcy złotych. Zamówienia można składać na oficjalnej stronie firmy.

Jeśli jesteście spragnieni wrażeń z offroadu za znacznie mniejsze pieniądze, to zapraszamy do zapoznania się z naszym testem Dacii Duster:

Total
22
Shares