Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Audi Q8 - katalog wersji

Informacje o Audi Q8

Audi Q8 należy do współczesnej linii SUVów Coupe niemieckiego producenta. Projekt Marca Lichtego (szefa działu projektowania) składany jest w Bratysławie od 2018 roku. Samochód o napędzie na przód lub Quattro należy do segmentu E - klasy pośredniej między autami ze średniej i luksusowej półki.

Audi Q8 jest szersze, krótsze i niższe od swojego poprzednika, modelu Q7. Mimo pokaźnych rozmiarów nadwozia i wagi przekraczającej dwie tony, samochód prezentuje się niemalże sportowo. Sylwetka jest dynamiczna i zwiewna. Drapieżność Q8 podkreślają pochylenie tylnej szyby i pokaźnych rozmiarów koła. Auto jest bardzo bogato wyposażone. Niezwykle pozytywne wrażenie robią systemy odpowiedzialne za bezpieczeństwo, parkowanie i wspomaganie prowadzenia samochodu. W standardzie klienci znajdą także potężny wyświetlacz i system audio marki Bang & Olufsen. Pojazd ma skrętną tylną oś i trzy rodzaje zawieszenia.

Mimo bycia swoistym „kompaktowym SUV-em”, ilość miejsca dla pasażerów i kierowcy wewnątrz kabiny powinna zadowolić nawet najbardziej wybrednych kierowców. Dane dotyczące pojemności bagażnika również robią pozytywne wrażenie: 605 litrów pozwoli wygodnie przygotować się do każdej podróży. Czyni to z Audi Q8 idealny samochód dla licznej rodziny.

Jak przystało na współczesne auto, kokpit dominują dwa ekrany słusznych rozmiarów. Ich obsługa nie odbiega od rynkowych standardów. Trudno powiedzieć również cokolwiek negatywnego na temat jakości i spasowania poszczególnych elementów wnętrza Audi Q8. Kabina jest doskonale wyciszona, prowadzenie samochodu nawet z dużą prędkością nie wiąże się z najmniejszym dyskomfortem akustycznym.

Podstawowa wersja samochodu wyposażona jest w napęd diesla o mocy 286 koni mechanicznych i ośmiobiegową, automatyczną skrzynię biegów. Podczas testów samochód rozpędza się do setki w 6,3 sekundy, oferując prędkość maksymalną sięgająca 245 kilometrów na godzinę. Nie można odmówić mu drapieżności.

Jak w przypadku większości SUVów, możliwości jazdy w terenie Audi Q8 są teoretyczne i pozorne. Koleiny i wybrzuszenia na jezdni go nie zatrzymają, jednakże miłośnicy off-roadu z prawdziwego zdarzenia powinni poszukać mocnych wrażeń gdzieś indziej.

Właściciele pojazdu cenią go ze względu na perfekcyjnie skrojoną sylwetkę i komfortowe warunki jezdne. Model ten aspiruje do zaspokojenia potrzeb zarówno podróżujących rodzin, jak i amatorów mocnych, autostradowych doznań. Z pewnością stanowi atrakcyjną ofertę na rynku SUVów.

... (źródło Wikipedia)

Wersje Audi Q8

Dane Techniczne Audi Q8