Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

DS - katalog modeli

Informacje o DS

Francuski koncern motoryzacyjny, producent aut premium w grupie PSA. Powstał w 2009 roku, założony przez Citroëna – pełnił wówczas rolę submarki, wypuszczając na rynek bardziej luksusowe wersje jego samochodów. Od 2015 roku jest samodzielną marką. Pierwszy pojazd w całości zbudowany przez DS został zaprezentowany w 2017 roku i jest to SUV klasy średniej – DS 7 Crossback.

Historia DS

DS Automobiles – francuski producent samochodów osobowych i SUV-ów z siedzibą w Paryżu działający od 2014 roku. Wchodzi w skład międzynarodowego koncernu Stellantis. Historia marki DS Automobiles wiąże się z flagowym modelem marki Citroën produkowanym w latach 1955–1975 – DS[brak potwierdzenia w źródle] dla którego hołdem było powołanie w 2009 roku prestiżowej linii modelowej DS, która analogicznie do członu „C” w numerycznej kolejności składała się z różnej wielkości modeli. Pierwszym modelem z serii był zaprezentowany w 2009 roku model trzydrzwiowego, miejskiego hatchbacka – DS3. Rok później zaprezentowano kompaktowy model DS4. Pod koniec 2014 roku Citroën oficjalnie poinformował o utworzeniu nowej, niezależnej i odrębnej marki DS, która w koncernie PSA miała pełnić rolę prestiżowej marki niczym Lexus dla Toyoty czy Acura dla Hondy. Pierwszym rynkiem, na którym oferowane były modele pod zupełnie nową marką były Chiny, gdzie wprowadzone zostały dwa specjalnie skonstruowane modele: 5LS oraz 6WR. Od tego czasu... (źródło wikipedia)

Inne Marki

Modele DS

Read More

Jak sprzedawały się samochody w 2021 roku w Polsce? Wstępne podsumowanie

Końca roku jeszcze nie ma, ale podsumowanie już jest, na razie wstępne. Na podstawie danych rejestracyjnych za okres od 1 stycznia do 20 grudnia 2021 roku (bez ostatnich 8 dni roboczych) Instytut Badania Rynku Motoryzacyjnego Samar zaprezentował roczne wyniki sprzedaży nowych samochodów na polskim rynku