Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Ford Focus II Sedan

Ocena Redakcji: 3.8

Dane Techniczne Ford Focus II Sedan

Podstawowe właściwości Pojazdu
Liczba drzwi4
Liczba miejsc5
Średnica zawracania-
Promień skrętu-
Długość4342 mm
Szerokość1840 mm
Wysokość1497 mm
Rozstaw osi2640 mm
Prześwit-
Odległość od siedziska przedniego do dachu-

Ford Focus II Sedan - Wybierz silnik

Ford Focus II

Ford Focus II należy do grupy popularnych miejskich samochodów kompaktowych. Debiutował w 2004 roku, a jego produkcja trwała przez kolejne 10 lat. Focus II składany był w Niemczech, Hiszpanii, Rosji, na Tajwanie i Filipinach, w Tajlandii, Republice Południowej Afryki i Chinach. oferowany był z nadwoziem typu hatchback, sedan, kombi i dwudrzwiowego coupe-cabrio. Przedni napęd miał przełożenie sterowane 4-biegową automatyczną skrzynią biegów, 5 lub 6-biegową manualną, półautomatyczną lub CVT.

Zbiornik paliwa Forda Focusa II mieścił 55 l. Dane zebrane w testach zderzeniowych Euro NCAP zaowocowały wynikiem pięciu na pięć możliwych gwiazdek. Umacnia to wizerunek pojazdu jako bezpiecznego wyboru dla rodzin z dziećmi. Samochód oferował bagażniki o pojemności od 248 litrów w przypadku kabrioleta, po 482 litry które pomieścić mogło kombi.

Ford Focus II wyposażany był zróżnicowane silniki, dzięki czemu kierowcy mogli wybrać wariant dopasowany do ich potrzeb i stylu jazdy. Samochody mogły kryć pod maską zachowawcze jednostki o mocy 80 koni mechanicznych, lub dysponować potężnymi, ponad 4 razy mocniejszymi napędami.

Auto charakteryzuje się stonowaną, zachowawczą sylwetką pozbawioną jakiejkolwiek drapieżności, co podkreśla jego kompaktowy charakter i w większości miejskie przeznaczenie. Płytę podłogową Ford Focus II dzieli między inni z Volvo C30 i V50 oraz Mazdą 3.

Miłośnicy sportowych doznań również mogą zainteresować się tą konstrukcją za sprawą wersji ST, RS i RS 500. Sylwetki tych samochodów są znacznie dynamiczniejsze, a silniki oferują moc nawet 350 koni mechanicznych.

Wersji wyposażeniowych Forda Focusa II było kilkanaście: Ambiente, Amber, Comfort, ECOnetic, Ghia, GL, GLX, LX ,Titanium, Trend, Style, Studio, Sport, Platinum X oraz MP350 RS. Dzięki temu łatwo można dopasować samochód z rynku wtórnego do domowego budżetu. Nadal cieszy się on dużą popularnością i zaufaniem kierowców. Właściciele tych aut chwalą zawieszenie, układ kierowniczy i niskie koszty serwisowania. Opinią bezawaryjnych szczycą się także silniki montowane w Focusach.

Zdarzają się jednak problemy z pompą elektrohydreaulicznego wspomagania układu kierowniczego. Zawodzi też elektronika i komputer, przez co Focus lubi wyświetlać charakterystyczną „dyskotekę” kontrolek. Starsze egzemplarze przy dolnych rantach drzwi, klapie bagażnika i podwoziu wykazują ogniska korozji. W egzemplarzach o większym przebiegu występuje konieczność wymiany łożysk przednich kół. Problemy stwarza też woda dostająca się do wnętrza samochodu.