Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Wersje Ford Kuga II

Ocena Redakcji: 4.4

Dane Techniczne Ford II

Ford Kuga II - katalog wersji

Informacje o Ford Kuga II

Ford Kuga w pierwotnym założeniu miał reprezentować jedną z najmodniejszych obecnie grup samochodów, jaką są SUVy klasy kompaktowej. Segment ten dynamicznie się rozwija i każdy liczący się producent komercyjnych rozwiązań zdążył już dołączyć do swojej oferty podobną konstrukcję. Ford Kuga zadebiutował w 2008 roku. Obecnie na rynku dostępna jest już trzecia generacja pojazdu.

Samochód pierwotnie produkowany był w niemieckich fabrykach. Drugą generację składano w Hiszpanii i Rosji. Obecnie za proces produkcji odpowiadają wyłącznie Hiszpanie. Najnowsza odsłona linii znacznie się rozrosła, przez co zaliczana jest do segmentu D. Względem poprzednich edycji znacznie (o 100 litrów) skurczył się jednak bagażnik.

Ford Kuga cechuje się stosunkowo dużą masę własną, przekraczającą w większości przypadków półtorej tony. Może mieć napęd na przód lub wszystkie cztery koła. Kupujący na rynku pierwotnym mogą zdecydować się na różne skrzynie biegów: manualne, automatyczne, dwusprzęgłowe i PowerShift.

Samochód oferowany jest w 6 wersjach silnikowych. Pod maską mogą kryć się jednostki benzynowe R3 1.5 EcoBoost o mocy 120 lub 150 koni mechanicznych, diesle R4 EcoBlue 1.5 120 KM, 2.0 150 i 180 KM lub hybryda R4 2.5 Hybrid 225 KM.

Najnowsza edycja (2019 r.) Forda Kuga prezentuje się nowocześnie, świeżo i dynamicznie. Uwagę zwraca charakterystyczna atrapa chłodnicy i drapieżne reflektory o kształcie spłaszczonego owala. Odświeżono również wnętrze i kokpit, zdominowany przez odstający ekran. Budzi on wiele kontrowersji i na tle rozwiązań konkurencji prezentuje się przestarzale.

Przyszły właściciel Forda Kugi może wybierać spośród 4 wersji wyposażeniowych, których nazewnictwo nawiązuje do pozostałych linii amerykańskiego producenta: Trend, Titanium, ST-Line i Vignale.

Kierowcy będący w posiadaniu pojazdów z tej linii chwalą je za napęd sprawdzający się w każdych warunkach. Samochód świetnie sobie radzi na śniegu, autostradach i drogach gruntowych. Umożliwia pewne pokonywanie zakrętów. Ford Kuga ma dobrze dobrane napędy, dzięki czemu jest dynamiczny i daje radość z jazdy, zwłaszcza tradycjonalistom korzystającym z manualnej skrzyni biegów.

Negatywne opinie dotyczą zazwyczaj widoczności wstecznej samochodu. Warto rozważyć zakup kamery cofania, by ułatwić sobie manewrowanie. Szwankuje spasowanie elementów kabiny i jej wyciszenie. Kierowcom zdarza się narzekać na hałas wewnątrz Forda Kugi. Zachwytów nie budzi także bagażnik.

... (źródło Wikipedia)