Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Jeep - katalog modeli

Informacje o Jeep

Choć na początku marka Jeep wytwarzała pojazdy dla amerykańskiego wojska, to jednak dziś jest najbardziej znanym producentem samochodów terenowych na świecie i często słowo "jeep" jest właśnie synonimem pojazdu terenowego. Obecnie marka Jeep jest częścią włosko-amerykańskiego koncernu Fiat Chrysler Automobiles.

Historia Jeep

Jeep – amerykański producent SUV-ów, samochodów terenowych i pickupów z siedzibą w Toledo działający od 1950 roku. Wchodzi w skład międzynarodowego koncernu Stellantis. W latach 40. określenie Jeep było także potocznym określeniem amerykańskich samochodów terenowych produkowanych od 1941 roku przez firmę Willys-Overland Motors. Nazwa „Jeep” zaczęła być szeroko znana podczas II wojny światowej, kiedy to utożsamiano ją z amerykańskim, wojskowym samochodem terenowym Willys MB (i jego licencyjnym wariantem Fordem GPW). Od tej pory jest często potocznie używana do określenia samochodu terenowego niezależnie od jego producenta, zwłaszcza w języku angielskim. Istnieją różne teorie co do pochodzenia nazwy „jeep”: Do upowszechnienia tej nazwy w stosunku do nowych samochodów terenowych przyczynił się pokaz prasowy na początku 1941 roku, podczas którego prototyp Willysa, opisany w gazetach jako „Jeep”, wjechał po schodach Kapitolu. Geneza powstania modelu Jeep sięga 1940 roku, kiedy to armia Stanów Zjednoczonych zleciła... (źródło wikipedia)

Inne Marki

Modele Jeep

Nowy Jeep Grand Cherokee 2022

Nowy Jeep Grand Cherokee zaprezentowany. Z jednej strony producent zachwala że wszystko jest nowe, ale on wciąż wygląda jak Jeep.