Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Jeep Wrangler - katalog wersji

Kultowa terenówka klasy kompaktowej, a następnie klasy wyższej, produkowana pod amerykańską marką Jeep od 1986 roku. W 2017 roku auto doczekało się czwartej edycji. Samochód jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej wytrzymałych terenówek na świecie. Choć testy zderzeniowe nie wypadły najlepiej, Jeep Wrangler w terenie radzi sobie doskonale, a do tego przecież został stworzony. Auto kontynuuje tradycje doskonale znanego Willysa i niezmiennie już od pierwszej generacji nawiązuje do niego wyglądem. To prawdziwa samochodowa ikona popkultury.

Jeep Wrangler – wygląd zewnętrzny

Wszystkie modele Wranglera niezależnie od wersji charakteryzują się toporną sylwetką nadwozia i zwracającym uwagę przodem. Grill z sześcioma pionowymi żebrami, okrągłymi reflektorami i masowymi nadkolami niezmiennie kojarzy się z pojazdami marki Jeep. Elementem rozpoznawalnym jest też koło zapasowe przytwierdzone do drzwi bagażnika.

Nowy Wrangler – wnętrze

Trzy podstawowe wersje wyposażeniowe to Sport, Sahara i Rubicon. Prócz tego są też dwa warianty limitowane: X oraz Black Edition II. Jeep Wrangler Rubicon najbardziej kojarzy się z modelami marki Jeep i ma najlepsze zdolności terenowe. Wnętrze pojazdu wykonano dość surowo, ale estetycznie. Królują wysokiej jakości materiały, a dodatkowo pojawiły się elementy podnoszące komfort i bezpieczeństwo w czasie jazdy po bezdrożach (duży uchwyt dla pasażera i dach z materiałowym pokrowcem).

Środek głównej konsoli to rzucający się w oczy wyświetlacz dotykowy o przekątnej 6,5 cala. Umożliwia on sterowanie nawigacją, radiem, odtwarzaczem DVD i systemem audio. Przednie i tylne szyby regulowane są elektrycznie, podobnie jak lusterka. Przyciski służą do dostosowania systemów bezpieczeństwa do preferencji kierowcy.

Jeep Wrangler – dane techniczne

Czwarta generacja kultowego Wranglera produkowana jest wyłącznie w Stanach zjednoczonych. To auto terenowe z segmentu E oferowane jest jako 2- i 4-drzwiowy SUV oraz 2- i 4-drzwiowy SUV Cabrio. O przeniesienie napędu z silnika na 4 koła, dba 6-biegowa skrzynia manualna lub 8-biegowy automat. Wymiary pojazdu to: 4334-4882 mm (długość), 1894 mm (szerokość), 1821-1901 mm (wysokość). Rozstaw osi w zależności od wariantu wynosi 2460-3010 mm, a masa własna 1794-2197 kg.

Jeep Wrangler – silniki

Jeep dla nowego Wranglera przewidział 4 warianty jednostek napędowych. To dwa silniki L4 (2.0 Hurricane i 2.2. MultiJet) oraz dwie widlaste szóstki (3.0 EcoDiesel oraz 3.6 Pentastar). Ten ostatni generuje aż 284 KM, a maksymalny moment obrotowy to w tym przypadku 347 Nm.

Ocena Redakcji: 4.2

Wersje Jeep Wrangler I

Dane Techniczne Jeep Wrangler I