Mercedes Klasa C W202 Sedan W202 – spalanie i zużycie paliwa
Średnie spalanie od 6,4 do 12,7 l/100 km – dane dla 18 wersji silnikowych.
Spalanie
- najniższe, l/100 km
- 6,4
- najwyższe, l/100 km
- 12,7
- wersji z danymi
- 18
Spalanie według wersji
- 1.8 121 KM9,0l/100 km
- 1.8 122 KM9,1l/100 km
- 2.0 136 KM9,5l/100 km
- 2.0 Kompressor 180 KM11,2l/100 km
- 2.0 Kompressor 192 KM10,3l/100 km
- 2.2 150 KM9,4l/100 km
- 2.3 150 KM9,0l/100 km
- 2.3 Kompressor 193 KM9,8l/100 km
- 2.4 170 KM12,7l/100 km
- 2.8 193 KM11,5l/100 km
- 2.8 197 KM11,2l/100 km
- 2.0 CDI 102 KM6,7l/100 km
- 2.0 D 75 KM6,4l/100 km
- 2.2 CDI 125 KM6,7l/100 km
- 2.2 D 75 KM7,4l/100 km
- 2.2 D 95 KM6,8l/100 km
- 2.5 D 113 KM7,4l/100 km
- 2.5 Turbo-D 150 KM8,0l/100 km
- 2.0 D 88 KM
Czytaj też: Mercedes klasa C - dołączają hybrydy plug-in z niezłym zasięgiem na prądzieDane techniczne
Wymiary, bagażnik i pełna lista parametrów nadwozia.
Czytaj też: Auto do upalania za max 5 000 złO modelu Mercedes Klasa C
Samochód osobowy klasy średniej produkowany pod niemiecką marką Mercedes-Benz od 1993 roku. W 2014 roku na rynek trafiła czwarta generacja modelu. Mercedes-Benz klasy C I został zaprezentowany po raz pierwszy w 1993 roku. Samochód zaprezentowano w 1993 roku jako następcę modelu 190. Samochód zyskał kod fabryczny W202 i utrzymany był w nowym kierunku stylistycznym marki oraz nowym porządku nazewniczym, który zapoczątkowała właśnie pierwsza generacja klasy C. Wersja kombi nosiła oznaczenie fabryczne S202. W plebiscycie na Europejski Samochód Roku 1994 model zajął 3. pozycję (za Fordem Mondeo MkI i Citroënem Xantią) i trafiła do produkcji w 1996 roku. Oprócz tego, w tym samym roku samochód zdobył tytuł North American Car of the Year. W porównaniu do poprzednika miał smuklejsze linie nadwozia, oferował więcej miejsca w środku oraz posiadał udoskonalone systemy aktywnego i pasywnego bezpieczeństwa pasażerów.
Źródło: Wikipedia
Podobne artykuły
Mercedes-Benz W202: typowe usterki i awarie starej klasy CMercedes W202 - typowe usterki i awarie. Co "gryzie" starą klasę C? Sprawdziliśmy opinie, testy i zebraliśmy …
BMW E30 za 20 tys? Teraz warte 45 tys. Co dalej z cenamiBMW E30 kosztowało 20 tys, dziś warte 45 tys. Podobnie drożeją Porsche 944, Mazda RX-7 FC czy Alfa Romeo 156 …
Premium sedany za 150k w 2019: BMW 3, Audi A4, Mercedes CRynek sedanów segmentu D oferował kiedyś więcej możliwości w przedziale 150 tysięcy złotych. Sprawdzamy, jaki…
VW Touareg 3.0 TDI vs. Mercedes GLE 450 d. Uniwersalne, potężne SUV-y. To kategoria wagi ciężkiej. Ponad dwie tony masy własnej, pneumatyczne zawieszenie i mocne, 6-cylindrowe si…
Youngtimer do 30 tys. zł? Co ciekawego można kupić?Youngtimery, to z jednej strony klasyki motoryzacji, z drugiej auta, z których można korzystać codziennie. Tr…
Samochody najlepiej oceniane przez kierowcówTop 10 samochodów najlepiej ocenianych przez kierowców? Kierowcy głosują przede wszystkim portfelami, oto co …