Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Opel Vectra C - katalog wersji

Informacje o Opel Vectra C

Opel Vectra C to nazwa trzeciej generacji pojazdu klasy D, produkowanego w latach 2002 - 2008. Występował z nadwoziem 4-drzwiowego sedana lub 5-drzwiowego liftbacka, kombi i hatchbacka. Montowano w nim zarówno manualne, jak i automatyczne skrzynie biegów ( 5 i 6-biegowe). Auto miało napęd na przód i ważyło prawie 1400 kg. Zbiornik paliwa mieścił ok. 60 litrów płynu, a bagażniki 500 litrów ładunku.

Dane zebrane w testach przeprowadzonych przez Euro NCAP dowodzą bezpieczeństwa samochodu, ocenionego na 4 z 5 możliwych gwiazdek. Opel Vectra C produkowany był w Niemczech, Anglii i Egipcie.

Egzemplarze auta z rynku wtórnego są bardzo zróżnicowane pod względem oferowanych silników powiązanych z rocznikami. Oferowano prawie 20 różnych wersji napędów benzynowych i diesla, które skrajnie różnią się między sobą osiągami. Opel Vectra C potrafi do setki rozpędzać się prawie 14 sekund w przypadku silnika 1.9 CDTI 8V, lub nieco ponad 6 sekund w przypadku benzynowego 2.8 OPC 24 V.

Tak zróżnicowane parametry skutkują różnorodnością cenową. Używana Vectra C może dostarczyć zarówno sportowych, autostradowych doznań. Wyposażona w słabszy silnik sprawdzi się również jako samochód do codziennego użytku, dojazdów do pracy i spontanicznych wypadów za miasto.

Używane egzemplarze to nie tylko różne napędy, ale także wersje wyposażeniowe. Model ten miał ich 5: Elegance, Sport, Cosmo, GTS i OPC.

Wśród opinii kierowców przeważają pozytywy. Chwalą oni spory bagażnik (zwłaszcza w przypadku nadwozia kombi), doskonałą widoczność i wygodną, dobrze wyciszoną kabinę oraz brak rdzy. Uznaniem cieszą się też silniki, które mimo dużych przebiegów nie biorą oleju. Auto prowadzi się miękko i precyzyjnie i wykazuje przyzwoite wyniki spalania, zarówno w trasie, jak i w mieście. Opel Vectra C nie jest drogi w utrzymaniu i serwisowaniu. Na rynku bez trudu nadal można znaleźć tanie części zamienne.

Właściciele często narzekają jednak na bezpodstawnie mrugające kontrolki i przepalające się kable lamp oraz niską pojemność baku. Psuć lubi się klimatyzacja. Samochód ten wykazuje świetny stosunek jakości do ceny, a zadbane egzemplarze jeszcze długo będą cieszyć właścicieli.

Warto się zainteresować Vectrą C, jeśli szukasz pierwszego samochodu lub masz ograniczony budżet. Pod względem bezawaryjności i solidności wykonania, auto może konkurować ze sporo droższymi i młodszymi kolegami. Pod względem wizualnym zarówno bryła nadwozia, jak i design wnętrza zestarzały się z wyjątkową godnością

Ocena Redakcji: 4.6

Wersje Opel Vectra C

Dane Techniczne Opel Vectra C