Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Modele Porsche

Porsche - katalog modeli

Informacje o Porsche

Niemiecka marka motoryzacyjna, która słynie przede wszystkim z produkcji luksusowych samochodów sportowych, choć w swojej ofercie ma obecnie również coraz bardziej popularne modele z segmentu SUV-ów. Porsche obecnie wchodzi w skład koncernu Volkswagen.

Historia Porsche

Dr.Ing. h. c. F. Porsche AG (wym. posłuchaj i) – niemieckie przedsiębiorstwo produkujące obecnie samochody sportowe oraz luksusowe samochody osobowe, założone w 1931 roku przez Ferdinanda Porsche. Właścicielem spółki jest koncern Volkswagen AG. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Stuttgart-Zuffenhausen. W 2019 roku Porsche wyprodukowała 280 880 samochodów, z czego największy udział przypadł modelowi oraz Macan (prawie 100 tys.) oraz Cayenne (ponad 92 tys. pojazdów), co ciekawe legendarny model Porsche 911 zyskał prawie 40 tys. nabywców. Liczba zarejestrowanych nowych samochodów Porsche w Polsce wyniosła 1821 w 2019 roku. 25 kwietnia 1931 roku Ferdinand Porsche założył firmę początkowo konstruującą samochody, a następnie z nakazu Adolfa Hitlera pojazdy wojskowe i pancerne dla III Rzeszy w czasie II wojny światowej konkurując z firmą Henschel. Logo firmy Porsche, w kształcie herbu, które pozostało niezmienione do czasów współczesnych, w centralnej części ma umieszczonego biegnącego konia, który został zap... (źródło wikipedia)

Top 10. Konkurenci Porsche 911

Co zamiast Porsche 911? Fani marki z Zuffenhausen twierdzą, że 911 to legenda, która nie ma konkurencji, my jednak spróbowaliśmy poszukać.