Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Ken Block nie żyje. Zginął w wypadku skutera śnieżnego

Ken Block nie żyje

Ken Block – światowej sławy kierowca i postać, która wiele wniosła do świata motorsportu. Prawdziwą sławę zyskał dzięki imponującej serii Gymkhana, w której pokazywał swoje umiejętności za kierownicą kolejnych często zaprojektowanych przez siebie i swój zespół Hoonigan Racing Division aut. 2 stycznia 2023 roku świat obiegła informacja, że zginął w wypadku skutera śnieżnego. Miał 55 lat.

Ken Block – wypadek na skuterze

Ken Block, amerykański kierowca rajdowy i rallycrossowy, nie przeżył wypadku, do którego doszło w Utah w Stanach Zjednoczonych. O śmierci mężczyzny poinformował jego zespół, Hoonigan Racing Division. Dokładne okoliczności wydarzenia wciąż nie są znane, jednak wiadomo już, że Block zginął na miejscu. Ken Block zjeżdżał skuterem śnieżnym po stromym zboczu, gdy nagle pojazd został podbity na muldzie, wzbił się w powietrze i spadając, przygniótł ciało kierowcy. Informacje o wypadku w mediach społecznościowych zamieściły także służby ratownicze.

Ken Block śmierć
Oficjalna informacja o śmierci Kena Blocka w mediach społecznościowych (fot. Instagram)

W oficjalnym komunikacje opublikowanym przez zespół Blocka możemy przeczytać:

Ken był wizjonerem, pionierem i ikoną. A przede wszystkim ojcem i mężem. Będzie go bardzo brakowało. Prosimy o uszanowanie prywatności rodziny pogrążonej teraz w żałobie.

Ken Block – kariera w motorsporcie

Ken Block
Ken Block w trakcie jazdy Audi RS e-tron GT (fot. materiały prasowe)

Ken Block swoją przygodę z motorsportem rozpoczął w 2005 roku. Początkowo były to starty w rajdach samochodowych, by pięć lat później być pierwszym Amerykaninem, który wziął udział w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC. Mężczyzna słynął z bezkompromisowej jazdy, imponujących wyczynów i popisów za kierownicą. Przez wiele lat związany był z Fordem i to samochodami tej marki zdobywał kolejne nagrody w wyścigach. Kolejnym motoryzacyjnym sponsorem zawodnika zostało Porsche – niedawno na aukcji można było kupić 280-konny model 911, który dowiózł na metę w w dziewięciodniowym rajdzie 2022 East Africa Safari Classic Rally.

Gymkhana
Ken Block podczas pokazu Gymkhana w Hoonicornie (fot. Whichcar)

Łącznie wziął udział w 25 rundach WRC, ale światową sławę przyniosła mu seria filmów Gymkhana. To cykl widowiskowych i tworzonych z coraz większym rozmachem produkcji. Ideą przejazdu jest przede wszystkim pokazanie zręczności kierowcy, polegającej na pokonywaniu różnego rodzaju ciasnych przeszkód. Widzowie podziwiali sceny pełne poślizgów i niemal kaskaderskich scen. Jedną z ostatnich części nakręcono w Las Vegas z elektrycznym Audi w roli głównej.

Dodatkowo, Block występował w programie motoryzacyjnym Top Gear i był współwłaścicielem marki odzieżowej DC Shoes. Zostawił żonę i trójkę dzieci.

Total
1
Shares