Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Ken Block sprzedaje klasyczną rajdówkę. Porsche 911 SC “Safari” na aukcji

Ken Block wystawił swoje Porsche 911 SC “Safari” na aukcję. Samochód wziął udział w tegorocznym rajdzie East African Safari Classic
porsche 911
Porsche 911 SC “Safari” Kena Blocka wystawione na sprzedaż (fot. Collecting Cars)

Ken Block od zawsze zasilał scenę motoryzacyjną w absurdalne pomysły. Do niedawna jego głównym partnerem był Ford, a na kanale Hoonigans na YouTube mogliśmy obserwować niezwykłą jazdę Mustangiem “Hoonicorn”. Ta przygoda się skończyła, ale jak to mawiają – umarł król, niech żyje król. Nowym motoryzacyjnym sponsorem kierowcy zostało Porsche. Jednym z pierwszych modeli jakie powstały, była przygotowana do Pikes Peak, 1400-konna “dziewięćset jedenastka” Hoonipigasus. W przypadku klasycznych rajdów, wybór był dosyć podobny. Z tą różnicą, że tego drugiego będziecie mogli kupić.

Zobacz też: Singer Turbo Study. Klasyczna 911 w zupełnie nowej odsłonie

Porsche 911 SC Safari

Porsche 911 SC "Safari" Kena Blocka
Porsche 911 SC “Safari” Kena Blocka – co pod maską? (fot. Collecting Cars)

Samochód powstał na zamówienie Blocka skierowane do firmy Tuthill Porsche. Wymaganie było jedno – musi być zdolne przejechać 5000 kilometrów w dziewięciodniowym rajdzie 2022 East Africa Safari Classic Rally. Ten ciekawy egzemplarz ma pod maską sześciocylindrowego, wolnossącego i chłodzonego powietrzem boxera, o mocy 280 KM. Napęd skierowany jest wyłącznie na tylną oś za pośrednictwem manualnej skrzyni biegów. Zawieszenie samochodu zostało podniesione i oparte na amortyzatorach z regulacją w pięciu kierunkach. Pod podwoziem zamontowano specjalne osłony. Środek, by zakwalifikować się do rajdów, wyposażony jest w klatkę bezpieczeństwa i dwa kubełkowe fotele Recaro. Karoserię samochodu zdobi specjalne malowanie kierowcy, spoiler na klapie i orurowanie na przednim zderzaku. Co ciekawe, samochód jest legalnie dopuszczony do ruchu i przeszedł oficjalny przegląd drogowy.

Porsche 911 SC "Safari" Kena Blocka
Środek ciągle brudny. Aż dziwne, że kierowca do sprzedaży zdjął swoje kamerki z dachu… (fot. Collecting Cars)

Tuthill Porsche specjalizuje się w produkcji modyfikacji 911-tek w stylu Safari. W swoim portfolio firma ma egzemplarze wykręcające rekordowe czasy w East Africa Safari Classic Rally. Ken Block miał więc doskonałą okazję na stworzenie swojego wyjątkowego auta. Teraz Wy możecie je kupić na aukcji Collecting Cars, jeśli macie odpowiednią ilość gotówki. Uwaga, ponieważ cena przekroczyła już pół miliona złotych.

Porsche 911 SC "Safari" Kena Blocka
911 Blocka uczestniczyło w rajdzie East African Safari Classic (fot. Collecting Cars)

Ciekawostka: 911 po oficjalnym remoncie w Stuttgarcie. To samochód z niecodzienną historią:

Total
9
Shares