Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Ken Block wystartuje w Pikes Peak. Wespnie się tym potworem…

Ken Block ma na celowniku szaloną wspinaczkę na Pikes Peak. Jego najnowszą zabawką w wyścigu będzie… 1400-konne Porsche 911 “Hoonipigasus”.
hoonipigasus ken block
1400 koni, napęd na cztery koła i silnik umieszczony centralnie. Zupełnie nie-jak-w-911 (fot. materiały prasowe)

Ken Block, kierowca rajdowy zespołu Monster Energy, znany jest z przeróbek samochodów pod szaleńcze wyścigi i pokazy Gymkhany. Block jest też założycielem kanału [Hoonigan], na którym wraz z ekipą często nagrywają filmy z szaleńczych popisów samochodami wyczynowymi. Kierowca ma teraz na oku kolejny wyścig Pikes Peak, czyli jak najszybszą wspinaczkę po górskich drogach.

“Hoonipigasus”, czyli Ken Block w 1400-konnym Porsche 911

hoonipigasus ken block
Gigantyczny spoiler i różowy kolor – auto na pewno zwróci na siebie uwagę, mknąc na wzgórze Pikes Peak (fot. materiały prasowe)

Rzeczonym “potworem” ma być różowe, 1400-konne Porsche 911, które zostało nazwane “Hoonipigasus”. Z fabrycznego Porsche zostało tu niewiele. Sześciocylindrowy, podwójnie doładowany silnik, zamiast z tyłu, umieszczony jest centralnie. Napęd jest przekazywany na wszystkie koła. Samochód ma bazowo taką samą moc i bardzo podobny układ jezdny, co jego poprzednik “Hoonicorn”, czyli Ford Mustang RTR V2.

hoonipigasus ken block
Porsche 911 “Hoonipigasus” Kena Blocka (fot. materiały prasowe)

Ken Block jest bardzo zmotywowany. “Wspinaczka na szczyt Pikes Peak to powód, dla którego jestem kierowcą rajdowym” – powiedział w wywiadzie. “Lista kierowców, którzy ścigali się i wygrali ten podjazd pod wzgórze, zawiera wielu moich bohaterów: Walter Rohrl, Ari Vatanen, Michèle Mouton, Sébastien Loeb i Rod Millen, żeby wymienić tylko kilku. Zawsze chciałem mieć szansę ścigania się w Pikes Peak i rywalizacji o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Dzięki naszemu zespołowi i BBi Autosport, które stworzyły to niesamowite Porsche, mamy dobrą szansę na to zwycięstwo.

Zobacz też: Nasz test Porsche 911. Czy da się tym samochodem jeździć przepisowo?

hoonipigasus ken block
Porsche 911 “Hoonipigasus” Kena Blocka (fot. materiały prasowe)

“Potworne” 911 z pewnością zdobędzie niemałe show na tegorocznym wydarzeniu. Z bardzo wysokimi umiejętnościami Kena Blocka, jest niemała szansa na satysfakcjonujący wynik w wyścigu na szczyt.

Total
0
Shares