Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Kia EV9 przechodzi ostatnie testy. Elektryczny SUV już w 2023

Kia
Kia EV9 już w przyszłym roku (fot. materiały prasowe)

Kolejny elektryk koreańskiego koncernu przechodzi właśnie w ostatnią fazę testów. Kia EV9 będzie nowoczesnym, elektrycznym SUV-em, który przejmie rolę flagowego modelu marki. Czego możemy się spodziewać?

Kia EV9 – duży, elektryczny SUV po koreańsku

kia
Auto jest testowane pod kątem możliwości terenowych (fot. materiały prasowe)

EV9 ma być modelem bardzo przyspieszającym elektryfikację marki. Samochód przechodził przez ciężkie testy aż 44 miesiące, wyznaczając trendy stylistyczne i technologiczne w koreańskim koncernie. Ostatni sprawdzian odbywa się w centrum badawczo-rozwojowym w Namyangu, gdzie inżynierowie testują możliwości napędu na cztery koła na stromych podjazdach i wyboistym, terenowym torze. Sprawdzana jest również głębokość brodzenia. Wybór trasy testowej jasno sugeruje, że Kia bierze na poważnie właściwości jezdne w każdych warunkach drogowych.

Pierwsze zapowiedzi EV9 w koncepcyjnym wydaniu miały miejsce podczas ubiegłorocznych targów AutoMobility w Los Angeles. Wersja produkcyjna powstała w zgodzie z nowym językiem stylistycznym marki. Auto ma prezentować szczyt możliwości SUV-a. Model będzie stał na platformie E-GMP (Electric Global Modular Platform).

kia
Debiut już w 2023 roku. EV9 ma być flagowym modelem marki (fot. materiały prasowe)

Kia EV9 ma zadebiutować już w pierwszym kwartale 2023 roku. Producent ma wysokie ambicje – poza pokazaniem technologicznych możliwości marki, pragnie powtórzyć sukces mniejszego modelu EV6, zdobywając liczne nagrody, w tym Car Of The Year 2022 w Europie. Jak wyjdzie w praniu? Zobaczymy. Premiera niewątpliwie będzie huczną imprezą, a EV9 wniesie nas na szczyt technologicznych możliwości.

Total
0
Shares