Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Kolejna nowość z Monterey Car Week – Aston Martin DBR22

aston martin
Aston Martin DBR22 – koncept inspirowany klasykami (fot. materiały prasowe)

Aston Martin przedstawił koncepcyjny projekt z otwartym kokpitem, czyli model DBR22. Samochód jest inspirowanymi klasycznymi DBR1 i DB3S. Tym autem marka także świętuje dziesięciolecie dywizji Q, czyli działu zajmującego się najbardziej wyjątkowymi obiektami. Poza niebywałym designem, producent ma zamiar zaprezentować nową technologię druku 3D aluminium, z której stworzono ramę pomocniczą pojazdu. Zdecydowanie obniżyło to masę auta nie wpływając negatywnie na sztywność podwozia.

aston martin
Z tyłu charakterystyczny będzie pasek świetlny oraz dyfuzor. Na środku zderzaka dominują poczwórne końcówki wydechu (fot. materiały prasowe)

Karoseria zbudowana jest z możliwie małej ilości paneli nadwozia. Na szczególną uwagę zasługuje zredukowana do minimum przednia szyba i projekt grilla z włókna węglowego. Z tyłu z kolei dominuje długi i wąski pas świetlny umiejscowiony nad zderzakiem. Na samym dole wyglądu dopełnia zintegrowany dyfuzor i para końcówek wydechu na środku. Wygląd zewnętrzny wykańczają 21-calowe felgi 14-ramienne. W środku z kolei postawiono na fotele z włókna węglowego wykończone miękką i aromatyczną skórą.

Jednostką napędową konceptu jest podwójnie doładowane V12 o pojemności 5,2 litra. Silnik przenosi 705 KM i 753 Nm na koła za pomocą ośmiobiegowej skrzyni automatycznej. Aston Martin twierdzi, że supersamochód rozpędzi się do pierwszych 100 km/h w niespełna 3,5 sekundy a licznik zamknie na 319 km/h.

aston martin
Samochód zostanie wystawiony na Konkursie Elegancji w Monterey Car Week (fot. materiały prasowe)

Monterey Car Week odbędzie się w dniach 19-21 sierpnia. Nowy Aston Martin to nie jedyne, co będzie można na nim zobaczyć. Czekają nas też między innymi nowości od Bentleya, czy licytacja unikatowego Porsche 992 Sally Special Edition. DBR22 zostanie ukazany podczas Konkursu Elegancji.

Total
0
Shares