Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Porsche 911 Sally Special – jedyne w swoim rodzaju

Porsche Sally
Porsche 911 Sally Special to jednorazowy model. Zostanie sprzedany na aukcji (fot. materiały prasowe)

Porsche zaprezentowało unikatową wersję modelu 911 Carrera GTS 992. Samochód nawiązuje do filmu “Auta” i jest odzwierciedleniem postaci Sally. Marka zadeklarowała, że Sally Special nie jest kopią kultowego pojazdu, ale obrazuje jak wyglądałaby bohaterka, gdyby została “zbudowana dzisiaj jako model dopuszczony do ruchu”. Wyjątkowe Porsche trafi na aukcję, by wesprzeć akcję charytatywną.

Ile smaczków rozsiano po samochodzie? Należy zacząć od koloru – to specjalny odcień niebieskiego, nazwany “Sally blue mettalic”. Drugim widocznym nawiązaniem jest “tatuaż” pod spoilerem, czyli błyszcząca naklejka z charakterystycznym wzorem. Od razu rzuca się w oczy projekt felg, który bazowo jest projektem ze starego modelu 996 Turbo.

porsche sally
“Kachow Mode” zamiast “Drive Mode” na kierownicy to ciekawy smaczek dla każdego fana filmu (fot. materiały prasowe)

Warto rzucić okiem na wnętrze. Chociaż w filmie nigdy nie widzieliśmy środka samochodu, to projektanci Porsche i tak dali z siebie wszystko by odpowiednio ubrać specjalną wersję w cechy charakterystyczne. Po prawej stronie deski rozdzielczej jest nazwa wersji z obrazkiem postaci Sally. Tkanina w kratkę została połączona ze skórą z wytłoczeniami w logo “Auta”. Wnętrze auta zawiera liczne niebieskie wstawki, a na kierownicy zamiast przycisku “Drive Mode” jest … “Kachow Mode”. Nawiązuje to do słynnego hasła Zygzaka McQueena.

porsche
Manualna przekładnia dla każdego, kto chce czerpać przyjemność z jazdy tak samo, jak czerpała bohaterka filmu (fot. materiały prasowe)

Co ważne – model został wyprodukowany z manualną skrzynią biegów. Porsche twierdzi, że samochód powinien odzwierciedlać charakter Sally i jej pasję do jazdy. Nowy właściciel i jego Sally Special powinni jeździć “często i z przyjemnością”. Dość ciekawe założenie, jak na jednorazowo wyprodukowany model…

porsche
Pamiętacie “fajny tatuażyk na tyle”? (fot. materiały prasowe)

Porsche 911 Sally Special powstało tylko w jednym egzemplarzu i trafi na aukcję RM Sotheby’s już 20 sierpnia na Monterey Car Week 2022 w Kalifornii. Poza samochodem, zwycięzca aukcji otrzyma specjalny zegarek Porsche Design, który powstał we współpracy z firmą Pixar, zapasowy zestaw kół oraz książkę opisującą rozwój wersji. Dochód z aukcji zasili konto organizacji charytatywnych wspierających młode kobiety – Girls INC. oraz USA dla UNHCR. Pierwsza z nich wspiera edukację dziewcząt i pomaga im osiągać swoje cele, by mogły zostawać liderami w wymarzonych dziedzinach. Druga z kolei wspiera uchodźców uciekających przed konfliktem na Ukrainie.

Total
9
Shares