Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Grudzień 2021 -najbezpieczniejsze Święta od wielu lat

Tegoroczna Wigilia i Boże Narodzenie już za nami. Były to najbezpieczniejsze Święta na drogach od lat. Postarajmy się jeszcze bardziej poprawić te statystyki.
Paradoksalnie takie warunki na drogach zmusiły wielu kierowców do znacznie ostrożniejszej jazdy (fot. Shutterstock)

Zgodnie ze statystykami Policji, tegoroczne Święta Bożego Narodzenia były pod względem bezpieczeństwa na polskich drogach, jednymi z najbardziej bezpiecznych świąt od lat. Niestety, nie było jednak tak, że ofiar śmiertelnych w ogóle nie było. Wciąż też problemem jest fakt wsiadania za kółko na “podwójnym gazie”.

Bezpieczeństwo czynne i bierne – to nie tylko ABS i pasy

W Wigilię Bożego Narodzenia, policjanci odnotowali 57 wypadków drogowych, w których rannych zostało 68 osób, niestety – dla dwóch osób tegoroczna Wigilia była ostatnim dniem życia. Ponadto zatrzymano 162 kierowców, którzy prowadzili pojazd po spożyciu alkoholu.

Liczba pijanych i kierujących po spożyciu alkoholu wzrosła w pierwszy dzień Świąt, 25 grudnia do 187 osób, wypadków tego dnia było mniej (28), rannych zostało 37 osób, niestety, dla kolejnych dwóch osób był to ostatni dzień życia.

Ostatni dzień Świąt to spadek liczby kierowców prowadzących po spożyciu alkoholu do 161 osób. spadła też liczba wypadków (do 25) i rannych (do 35 osób). Jednak najbardziej cieszy wiadomość, że w niedzielę 26 grudnia 2021 roku na polskich drogach nikt nie zginął.

Bycie widocznym na drodze bardzo pomaga – i pieszym i kierowcom

Total
0
Shares