Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Najpopularniejsze marki i modele w Polsce w I połowie 2021 roku

Najpopularniejsze marki i modele aut w naszym kraju – czas podsumować pierwsze półrocze 2021 roku. Liderzy spodziewani, ale nie brakuje niespodzianek.
Toyota Corolla Sedar
Toyota Corolla Sedan (fot. Toyota)

Czerwiec się skończył, bazy danych CEPiK zapełnione, dane przesłane, poddane analizie, komputery wygenerowały wyniki. Czas poznać odpowiedź na pytanie, jakie są najpopularniejsze marki i modele aut w Polsce w I poł. 2021 roku. Zobaczmy co cieszyło się największym wzięciem?

Śledzimy źródła sukcesu Corolli

Top 10 marek I połowy 2021 roku

Z wyników sprzedaży, a co za tym idzie z liczby nowych, zarejestrowanych w naszym kraju aut zadowolona może być Toyota oraz Grupa Volkswagena. Niezły rezultat osiągnęła też Hyundai Motor Group, co ciekawe, to “gorsza” marka KIA, z południowokoreańskiego koncernu jest bardziej ceniona przez Polaków. Zobaczmy listę Top 10 marek, podane liczby określają ile aut danej marki zarejestrowano w Polsce od początku 2021 do końca czerwca:

Najpopularniejsze marki aut w Polsce w I poł. 2021 roku (źr. IBRM Samar)

Top 10 modeli w I połowie 2021 roku

Duża przewaga Toyoty nad innymi producentami to wskazówka, że nie tylko jeden model japońskiej marki cieszył się szczególną popularnością wśród nabywców. Tak jest w istocie. Zdecydowanie najpopularniejszym modelem samochodu w tym roku jest w Polsce Toyota Corolla, zdradziliśmy to Wam zdjęciem otwierającym niniejszy materiał. Na podium są też modele, których można się spodziewać. Wiceliderem jest Toyota Yaris, a podium zamyka Škoda Octavia. Co ciekawe, warto zauważyć bardzo wysoką, 4. pozycję Dacii Duster, choć marka jako taka notowana jest dopiero na 10. pozycji. Wniosek jest prosty, w Polsce (w przeciwieństwie do wielu innych krajów Europy) to właśnie Dacia Duster jest koniem pociągowym sprzedaży rumuńsko-francuskiej marki. Poniżej topowa dziesiątka nowych modeli zarejestrowanych w tym roku:

Najpopularniejsze modele nowych aut w Polsce w tym roku (źr. IBRM Samar)

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden fakt: choć w popularności marek KIA wyprzedza Hyundaia, to już w przypadku konkretnych modeli popularniejszy okazuje się być nowy SUV Hyundai Tucson. KIA jednak nadrabia dywersyfikacją gamy i większą (choć notowaną już poza powyższą dziesiątką) popularnością innych modeli. Podobnie jest w przypadku Volkswagena. Niemiecka marka choć w pierwszej trójce, swój samochód ma dopiero na 10. pozycji listy popularności konkretnych modeli.

Kto kupuje? W większości firmy

To że w Polsce auta nowe kupuje się przede wszystkim na REGON nie jest nowością. Również pierwsza połowa tego roku nie zmieniła tego trendu. Z całej puli zarejestrowanych od początku bieżącego roku aut, 73,9% zostało zarejestrowanych na firmy, pozostałe 26,1% to samochody należące do osób fizycznych.

Typ klienta w Polsce w tym roku (źr. IBRM Samar)

A jak było w ubiegłym roku? Porównajcie

Total
1
Shares