Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nissan GT-R R35 Prestige T-Spec. Ostatni w Europie, sprzedany w Polsce

Nissan GT-R kończy produkcję R35 w Europie. Ostatni egzemplarz w wersji specjalnej został sprzedany w Krakowie. Co go wyróżnia?
nissan
Nissan GT-R R35 Prestige T-Spec (fot. materiały prasowe)

Ostatni, jedyny w swoim rodzaju i jedyny w Europie. W ten sposób Nissan kończy sprzedaż modelu GT-R R35 na naszym kontynencie. Polska jako jedyna w „starym świecie” otrzymała alokację jedynego modelu domykającego produkcje legendarnego GT-R w wersji Prestige T-Spec. Co go wyróżnia?

Nissan GT-R Prestige T-Spec: powrót Midnight Purple

gtr
Nissan GT-R Prestige T-Spec został pomalowany w legendarny kolor Midnight Purple (fot. materiały prasowe)

Ostatni GT-R w Europie został sprzedany w krakowskim salonie. Prestige T-Spec nie różni się mechanicznie od ostatniej wersji bazowego modelu. Pod maską drzemie więc podwójnie doładowane V6 o pojemności 3.8 litra i mocy 570 KM. Za przeniesienie napędu odpowiada sześciobiegowa skrzynia automatyczna z trzema trybami jazdy.

nissan
Ręcznie zbudowany silnik z podpisem konstruktora oraz jedyna w swoim rodzaju miedziana pokrywa (fot. materiały prasowe)

Dobre prowadzenie gwarantuje z kolei zawieszenie marki Bilstein DampTronic i napęd na cztery koła. Poza osiągami, model gwarantuje komfort i wysoki standard wyposażenia. Tapicerka została wykonana ze skóry, a dobry dźwięk audio gwarantuje system Bose, wyposażone w układ aktywnej kontroli głośności.

nissan
Wnętrze – Nissan GT-R R35 Prestige T-Spec (fot. materiały prasowe)

Wersję Prestige T-Spec wyróżnia szczególnie pakiet dodatków stylistycznych. Tylny spoiler wykonano całkowicie z włókna węglowego, a pokrywę silnika pokryto miedzianym kolorem. Dodano także emblematy T-Spec pod logiem GT-R i na atrapie chłodnicy. Zastosowano także obręcz kół zarezerwowanych tylko dla wersji NISMO. Skórzana tapicerka jest w kolorystyce niedostępnej dotychczas dla innych egzemplarzy R35. Podobnie z barwą lakieru – jest to pierwszy i ostatni GT-R w barwach Midnight Purple, zaczerpniętych z palety poprzednika, legendarnego R34.

Koniec pewnej ery

nissan
Wersję specjalną można rozpoznać po obecnych emblematach (fot. materiały prasowe)

Zakończenie produkcji Nissana GT-R w Europie zamyka pewną erę marki. Produkcja łącznie trwała ponad 14 lat, a w Polskich salonach sprzedano łącznie ponad 200 sztuk modelu.

Jesteśmy niezwykle dumni z legendy, jaką stworzył wokół siebie zarówno Nissan GT-R R35, jak i cała historyczna gama modeli sygnowanych tym logiem. Mamy nadzieję, że ostatni sprzedany w Polsce egzemplarz dostarczy właścicielowi wiele radości oraz niezapomnianych wrażeń z jazdy” – powiedział Maciej Klenkiewicz, dyrektor zarządzający Nissan Sales Central & Eastern Europe.

Ostatni, wyjątkowy egzemplarz kosztował nowego właściciela 723 650 złotych.

Total
6
Shares