Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Maserati MC20 zaprojektowane przez Davida Beckhama

David Beckham został projektantem Maserati i wraz z firmą stworzył wyjątkowe MC20 Fuoriserie Edition. To promocja działu personalizującego pojazdy Włochów.

Wyjątkowe Maserati MC20 Fuoriserie Edition stworzone zostało dla ambasadora włoskiej marki, Davida Beckhama. Dzięki współpracy z Maserati Centro Stile brytyjski mistrz został projektantem włoskiej marki, a sentyment, którym darzy swoje drugie rodzinne miasto (Miami), zyskał kształt spersonalizowanego samochodu.

Zobaczcie nasz raport z pierwszych jazd nowym Maserati Levante Hybrid

Włoska marka chce pokazać, że “uszycie” auta na miarę jest możliwe (fot. materiały prasowe)

Projekt powstał w ramach programu personalizacji Maserati Fuoriserie, który pozwala klientom tworzyć Maserati „szyte na miarę” – w ich własnym stylu. Tak rodzą się samochody o osobistym charakterze. Maserati Fuoriserie oferuje klientom czyste płótno i szereg narzędzi do stworzenia czegoś naprawdę wyjątkowego. Reszta to już kwestia indywidualnego gustu oraz osobistych preferencji.

Spersonalizowane przez Davida Beckhama auto (fot. materiały prasowe)

Maserati MC20 – czerń i róż

David Beckham stworzył spersonalizowane MC20 Fuoriserie Edition wspólnie z projektantami Maserati Centro Stile. Jego nowy samochód korzysta z monokoku z włókna węglowego, jest w całości wyprodukowany we Włoszech i napędzany opatentowanym benzynowym silnikiem V6 z rozwiązaniami wywodzącymi się z Formuły 1.

Błysk i mat – a wszystko w czerni (fot. materiały prasowe)

Spersonalizowane auto Davida Beckhama ma czarne, błyszczące nadwozie, które kontrastuje z czarnymi, matowymi trójzębami na wlocie powietrza oraz słupku C. Identyczne wykończenie otrzymał napis „Maserati” z tyłu pojazdu. Z kolei emblemat MC20 na drzwiach ma różowy, pastelowy odcień, podobnie jak zaciski hamulcowe Brembo.

David Beckham i Maserati MC20 Fuoriserie Edition

Odważne wnętrze sportowego bolidu

W kabinie, wykończonej skórą i Alcantarą, czarny odcień kontrastuje z różowymi przeszyciami. Dopasowane kolorystycznie oparcia z obiciem z Alcantary są wykończone metodą grawerowania laserowego, a zagłówek ma trójwymiarowy, pasteloworóżowy haft.

David Beckham i Maserati MC20 Fuoriserie Edition (fot. materiały prasowe)

Zwieńczeniem projektu jest spersonalizowana tabliczka, również z matowymi i błyszczącymi akcentami, umieszczona w tunelu środkowym pomiędzy fotelami. Napis „Maserati Fuoriserie” obok trójzębu ma odcień pastelowego różu, a na dole widnieje wykonany kursywą dopisek „For David” z efektem aluminium.

Przeczytaj nasz wywiad z Pablo D’Agostino – głównym projektantem nadwozi w Maserati

Total
0
Shares