Nowe Ferrari „Króla TVN”. Kuba Wojewódzki znowu zaskoczył

Samozwańczy „Król TVN”, czyli Kuba Wojewódzki, sfotografował się z nowym motoryzacyjnym zakupem. To Ferrari 488 Pista.

Niewielu jest w Polsce równie zagorzałych fanów motoryzacji, co dziennikarz, prezenter i showman TVN-u. Garaż Kuby Wojewódzkiego od zawsze budził i wciąż budzi emocje. Każdy jego kolejny zakup, a także ogłoszenie o sprzedaży któregoś z poprzednich aut, wywołuje zainteresowanie. 

Wśród niezliczonej liczby aut, które Kuba Wojewódzki posiadał lub jeździł nimi były Lamborghini Aventador, Bentley Continental GT, Lamborghini Urus. Kilka lat temu jako jeden z niewielu Polaków Wojewódzki kupił też wyczynowe Porsche 911 GT2, które wówczas było najmocniejszą 911 w gamie. 

250 km/h w Ferrari? To był mem

Ostatnio o Kubie Wojewódzkim znów zrobiło się głośno. To za sprawą zdjęcia z Ferrari F12 tdf, w którym licznik był wyskalowany do 250 km/h. Autor zdjęcia siedział na siedzeniu pasażera, wóz poruszał się na publicznej drodze. Policja zajęła się sprawą, ale nie można było udowodnić, że auto w ogóle jest w ruchu, a sam prowokator napisał, że cała akcja „była tylko memem, żartem, który sam stworzyłem”.

Zaskakujący kolor nowego auta Wojewódzkiego

Ostatnie zdjęcie z Instagrama wskazuje jednak, że gwiazdor wydał jednak ciężko zarobione pieniądze, na granatowe Ferrari 488 Pista. Przynajmniej tak napisał, dziękując Ferrari Poland za pomoc przy zakupie i wyborze auta.

Przypomnijmy, Ferrari 488 Pista to wyczynowa wersja modelu 488, napędzana silnikiem V8 o pojemności 3,9 litra, z doładowaniem. To trzecie najszybsze Ferrari w historii do setki przyspiesza w 2,85 sekundy. Cena w Polsce zaczyna się od ok. 1,4 mln zł bez dodatków.

Total
0
Shares