Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowy Volkswagen Polo – można go już zamawiać w Polsce

Recepta na nowego Volkswagena Polo jest prosta – technika z wyższych modeli i lepsze wyposażenie. Auto można już zamawiać w Polsce.
Nowy Volkswagen Polo (fot. VW)
Nowy Volkswagen Polo (fot. VW)

Volkswagen ogłosił otwarcie zamówień na model Volkswagen Polo w odświeżonych wersjach. Do wyboru trzy wersje silnikowe, cztery poziomy wyposażenia i seryjne LED-y w standardzie każdej z odmian. Nowość? Możliwość kupienia Volkswagena Polo z systemem Travel Assist, który dotychczas był dostępny jedynie w wyżej pozycjonowanych modelach niemieckiej marki.

Volkswagen Polo – wersje silnikowe

Nowy Volkswagen Polo (fot. VW)
Nowy Volkswagen Polo dostępny jest w trzech wariantach mocy – wszystkie oparto ja jednolitrowej jednostce (fot. VW)

Odświeżonego Polo można zamawiać aktualnie w trzech wersjach silnikowych. Wszystkie trzy oparto na jednolitrowym, benzynowym silniku trzycylindrowym, z czego odmiana bazowa generuje moc 59 kW (80 KM), natomiast dwie mocniejsze: 70 kW (95 KM) oraz 81 kW (110 KM). Silnik w Volkswagenach Polo o mocy od 70 kW i wyższej wyposażony jest w turbosprężarkę, bazowa jednostka jest wolnossąca. Diesli w gamie nowego Polo producent w ogóle nie przewiduje. A co z Polo GTI, którego poprzednika mieliśmy okazję testować?

Volkswagen Polo GTI – mały też potrafi – zobacz nasz test poprzednika

Uspokajamy miłośników najbardziej dynamicznego Polo – GTI nie zniknie z oferty, ale pojawi się później. Pod maską tej usportowionej odmiany niemieckiego mieszczucha trafi dobrze znane 2.0 TSI generujące 152 kW (206 KM).

Zmiany we wnętrzu

Nowy Volkswagen Polo (fot. VW)
Nowy Volkswagen Polo otrzyma w standardzie wirtualne zegary i nowy system multimedialny – jak widać dostępna jest też ładowarka indukcyjna (opcja). Niestety (dla niektórych) – przycisków będzie znacznie mniej (fot. VW)

Nowy Volkswagen Polo to auto zbudowane na nowoczesnej, modułowej platformie MQB Grupy VW, a to oznacza unowocześnienie techniki na pokładzie tego pojazdu. W standardzie wyposażenia każdej wersji Polo otrzymamy Digital Cockpit, czyli 8-calowe, cyfrowe zegary, zmieniono również pokładowy system multimedialny. Od wersji Life wzwyż, klienci mogą doposażyć auto w Digital Cockpit Pro z większym ekranem o przekątnej 10,25 cala (dopłata 1410 zł). Dla miłośników pokręteł i fizycznych przycisków to zła wiadomość – w nowym Polo będzie ich znacznie mniej.

Nowsze wyposażenie

Nowy Volkswagen Polo (fot. VW)
Nowy Volkswagen Polo w wersji Style oferowany będzie z matrycowymi LED-ami w standardzie (fot. VW)

Do gamy nowego Volkswagena Polo po raz pierwszy będzie można zamówić matrycowe diodowe reflektory IQ.Light (są one wyposażeniem seryjnym w wersji Style, a także pas świetlny LED na osłonie chłodnicy. Oprócz tego Volkswagen wraz z nowym Polo wprowadza do segmentu B swój topowy system asystujący Travel Assist znany z wyższych modeli. System ten umożliwia półautonomiczną jazdę łącząc funkcje predykcyjnego, adaptacyjnego tempomatu, aktywną asystę pasa ruchu, rozpoznawanie znaków i uwzględnianie topografii trasy (dostosowanie prędkości np. do zakrętów). Travel Assist działa od prędkości 0 km/h w autach ze skrzynią DSG oraz od 30 km/h w odmianach ze skrzynią manualną. Nowe Polo jest dostępne z trzema rodzajami systemów multimedialnych: radio Composition z ekranem o przekątnej 6,5 cala (seryjny w wersjach Polo i Life), Ready2Discover z 8-calowym ekranem i z usługą Streaming & Internet (seryjny w Style, R-Line, za dopłatą 1.820 zł w Life) oraz Discover Media z ekranem wielkości 8 cali i z usługą Streaming & Internet.

Poziomy wyposażenia i ceny

Nowy Volkswagen Polo (fot. VW)
Nowy Volkswagen Polo – aby nim wyjechać z salonu trzeba mieć nie mniej niż 63 290 zł (fot. VW)

W zasadzie ujawniliśmy je już przy okazji omawiania elementów wyposażenia, ale podsumujmy: nowego Volkswagena Polo możemy zamówić w czterech poziomach wyposażenia: bazowym Polo, Life, Style oraz R-Line, wersja GTI – jak wspomnieliśmy – pojawi się w ofercie nieco później. Ceny startują od bazowej odmiany Polo z silnikiem 1.0 MPI i skrzynią manualną (6-stopniową), wycenioną na 63 290 zł. Wersja Life startuje od 74 190 zł, Style – od 83 290 zł, a topowa R-Line od 85 590 zł – wszystkie kwoty brutto. Cenę Polo GTI poznamy później.

Total
0
Shares