Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

O cenach paliw na stacjach poinformują Mapy Google’a

Toyota Supra
Apetyt na paliwo w wersji 2.0 nie przekracza 13 l na 100 km (fot. Krzysztof Kaźmierczak/Automotyw.com)

Nowa funkcjonalność w Mapach Google’a. Teraz aplikacja poinformuje o cenach paliw na stacjach.

Ceny paliw szybują po pandemii, dawno już przekroczyły 5 zł za litr. Jak wiadomo, nie są one urzędowo ustalone, na każdej ze stacji cena jest inna, nawet jeśli mówimy o jednej sieci. Co zrobić, żeby tankować kilka groszy taniej?

LPG, benzyna i diesel w Mapach

Pomogą Mapy Google’a. Jedną z nowych funkcjonalności aplikacji jest informacja o cenach paliw na wybranych stacjach. Wpisując stację dostaje się informacje, jaki jest koszt litra benzyny, oleju napędowego i LPG.

Przesyłanie nowego rodzaju informacji umożliwia nowy interfejs i zwiększony poziom transmisji. Na razie informacje o cenach paliw nie są dostępne dla wszystkich, ale wybranych użytkowników Androida i iOS. Docelowo informacje dostępne mają być powszechnie.

Ceny tylko z wybranych stacji

Początkowo nie wszystkie ceny będą uwzględnione w usłudze, ponieważ Mapy Google’a bazują tylko na danych pozyskiwanych ze stacji benzynowych. Jeśli te ich nie ujawnią, w aplikacji nie zostaną one pokazane. Nowa funkcjonalność jest łatwa w obsłudze, wystarczy wpisać nazwę stacji i jej dokładny adres. W tej chwili informacja o cenach dotyczy już ponad połowy stacji.

Total
0
Shares