Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Peugeot e-Rifter – Francuzi ogłaszają kolejne auto elektryczne w Polsce

Peugeot e-Rifter to kolejne auto na prąd, które debiutuje na rynku polskim. 136 KM, dwie wersje nadwoziowe, cztery poziomy wyposażenia.
Peugeot e-RIFTER (fot. Peugeot)
Peugeot e-RIFTER (fot. Peugeot)

Peugeot ogłosił wprowadzenie do oferty w naszym kraju kolejnego modelu z w pełni elektrycznym napędem. Tym razem chodzi o elektryczną odmianę Peugeota Riftera, czyli odpowiednika takich aut jak Opel Combo czy Citroën Berlingo. Elektryczny wariant auta debiutujący w Polsce nazywa się Peugeot e-Rifter.

Model e-Rifter oferowany będzie w dwóch wariantach długości nadwozia: Standard (4,4 metra) oraz Long (4,75 m długości). Do tego do 7 miejsc, bagażnik o pojemności 1050 litrów (w 5-osobowej odmianie; po złożeniu foteli w wersji przedłużonej przestrzeń bagażowa rośnie do 4000 litrów) czy możliwość holowania przyczepy lekkiej (dmc przyczepy nie większe niż 750 kg). Zasięg w pełni elektrycznego e-Riftera zmierzony zgodnie z procedurą WLTP to 280 km.

Peugeot e-Rifter, zero emisji, 136 elektrycznych kucyków (fot. Peugeot)

Obie oferowane wersje nadwozia nowego e-Riftera wyposażane są w zespół akumulatorów trakcyjnych o pojemności 50 kWh. Za napęd tego auta zbudowanego na modułowej platformie EMP2 (przeznaczonej dla aut elektrycznych) odpowiada silnik elektryczny o mocy 100 kW (136 KM). Prędkość maksymalna e-Riftera to 130 km/h, przyśpieszenie od 0-100 km/h to 11,2 sekundy, natomiast z 80 do 120 km/h auto przyśpiesza w 8,9 sekundy – cóż, demonem prędkości e-Rifter nie jest, ale też nie taka jego rola. Warto zaznaczyć, że powyższe osiągi auto uzyska w trybie Power. Oprócz tego dostępne są jeszcze tryby Normal (moc ograniczona do 80 kW i 210 Nm) oraz Eco (60 kW i 180 Nm). Rekuperacja? Oczywiście jest, regulowana dwustopniowo.

Czas ładowania? Od 30 minut na 100 kW do 31 godzin na zwykłym gniazdku z natężeniem 8A (fot. Peugeot)

W standardzie Peugeot e-Rifter oferowany jest z ładowarką pokładową jednofazową (maksymalna moc ładowania prądem zmiennym: 7,4 kW). Opcjonalnie klienci będą mogli zamówić ładowarkę trójfazową (11 kW). Auto można ładować ze zwykłego gniazdka (8A), co potrwa 31 godzin, z gniazdka wzmocnionego (16A), wtedy akumulator naładuje się w 15 godzin. Ze stacji Wallbox (jednofazowej) 7,4 kW pełne naładowanie potrwa 7,5 godziny. W przypadku ładowarki trójfazowej (opcja) łączonej z wallboksem 11 kW pełne naładowanie zajmie 5 godzin. Najszybsza opcja to skorzystanie z szybkiej ładowarki prądu stałego o mocy do 100 kW (taką obsłuży system auta). Wówczas napełnienie akumulatorów w 80 proc. energią ma potrwać pół godziny.

Więcej o nowym elektryku Peugeota

Auto oferowane będzie w 4 poziomach wyposażenia: Active Pack (m.in. klimatyzacja manualna, radio z Bluetooth), Allure (wspomaganie parkowania tyłem, przesuwne drzwi boczne z obu stron, dzienne reflektory LED), Allure Pack (dodatkowo cyfrowy Peugeot i-Cockpit, alufelgi 16″, 8-calowy ekran multimedialny, kamera cofania) oraz GT (17-calowe felgi, automatyczna, dwustrefowa klimatyzacja, bezdotykowy dostęp, monitorowanie martwych stref, czujniki parkowania).

Ceny? Startują od 144 700 zł za bazową odmianę wyposażeniową Active Pack w wersji Standard. Wersja przedłużona dostępna jest tylko przy poziomie wyposażenia Allure Pack i kosztuje od 164 700 zł. Topowy Peugeot e-Rifter GT wyceniony został na 168 400 zł.

Total
0
Shares