Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Porsche 718 Cayman GT4 w edycji specjalnej “Tribute to 906”

Cayman Porsche
Porsche 718 w specjalnych barwach (fot. materiały prasowe)

Porsche 718 Cayman GT4 już w “standardowej” wersji jest doskonałym samochodem sportowym. Zawsze jednak można delikatnie podsycić atmosferę dokładając wyścigowe oklejenie. To właśnie zrobił japoński departament producenta dokładając klasyczną “ósemkę” na drzwi i maskę, upodobniając model do zwycięskiego w 1967 roku na 4. Grand Prix Japonii Porsche 906.

Prawdziwy hołd dla 1967 roku i zwycięskiego Tetsu Izakawy (fot. materiały prasowe)

Barwy kolorystyczne bardzo bogato oddają hołd klasycznej wyścigówce. Najbardziej w oczy rzuca się żółta maska z numerem startowym (z tym numerem Tetsu Izukawa wygrał w 1967) oraz srebrne wykończenie dołu auta, nawiązujące do budowy 906. To jednak nie wszystko, bowiem Porsche Japan pozwoliło sobie na nieco więcej własnych wstawek, między innymi żółte luterka, boczne otwory wentylacyjne i tylny błotnik. Ten sam kolor znajdziecie również wokół tablicy rejestracyjnej i ma to być bezpośrednie powiązanie z 1967 rokiem.

porsche
Srebrne i żółte wstawki to bezpośrednie nawiązanie do modelu (fot. materiały prasowe)
porsche
Czerwone wszywki kontrastują z czarnym wnętrzem (fot. materiały prasowe)

W środku samochodu znajdziecie więcej akcentów. Już na progach widać układ toru wyścigowego Fuji Speedway z 1967 roku. Taki sam akcent znajdziecie wyszyty czerwoną nicią na zagłówkach. Więcej czerwonych szwów przeplata się po wnętrzu auta kontrastując z czarną tapicerką. Dołożono także specjalne naklejki na bocznych szybach Caymana, przedstawiające zarys 906.

porsche
Emblematy na bocznych szybach jasno informują o pochodzeniu tego Caymana (fot. materiały prasowe)

Auto jest jednorazową kreacją wyłącznie dla Porsche Japan i nie będzie na sprzedaż. Japoński oddział jednak zapewnia, że dla wszystkich chętnych do upodobnienia swojego Caymana są otwarte drzwi. Aby odmienić 718 w klasyczną maszynę wyścigową należy udać się do japońskiego Porsche Exclusive Manufactur i zamówić pakiet upodabniający do 906. Nie znamy jednak ceny takiej przyjemności. A jeśli akurat jesteś w Japonii, to egzemplarz ze zdjęć będziesz mógł zobaczyć do 31 sierpnia w Tokio.

Szukasz więcej treści o Porsche? Zerknij na naszą wyszukiwarkę.

Total
0
Shares