Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Przedsezonowy zlot Youngtimer Warsaw – Powiśle w klasykach

Youngtimer Warsaw zorganizowało przedsezonowy zlot, czyli “wietrzenie klasyków”. Wydarzenie połączono ze zbiórką dla potrzebujących.
fot. Michał Beszta-Borowski/Automotyw.com

27 lutego miał miejsce przedsezonowy zlot Youngtimer Warsaw. Było to tak zwane “wietrzenie klasyków” po zimie. Impreza odbyła się obok słynnej stacji PKP Powiśle i stanowiła zapowiedź nadchodzącego tegorocznego sezonu cyklicznych spotkań. Wydarzenie otoczone było niebywałą rodzinną atmosferą. Prowadzono też zbiórkę charytatywną. Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją fotograficzną.

Szukamy Youngtimera do 10 tysięcy złotych:

JDM, USDM, EUDM

Youngtimer warsaw
E30 touring i E34 sedan. Te “beemki” weszły w świat Youngtimerów niedawno, a ceny już rosną (fot. Michał Beszta-Borowski / Automotyw.com)

Jakie samochody przyjechały na imprezę? Najprościej będzie odpowiedzieć, że każdy fan klasycznej motoryzacji znalazłby coś dla siebie. Można było zobaczyć różne modele BMW – szczególnie dominowały serie 5 (E28 i E34) i “trójki” (E21 i E30, którego test możecie zobaczyć na naszym Youtube). “Siódemek” (E32 i E38) było nieco mniej. Widoczne też były Porsche 924 i 944. Wśród aut PRL zdecydowanie najwięcej było Maluchów i Polonezów. Wyjątkowa była okazja spotkania Ferrari 355, którego nie widziałem nawet w Enzo Ferrari Museum w Modenie.

Youngtimer warsaw porsche
Porsche 944 w oklejeniu Martini (fot. Michał Beszta-Borowski / Automotyw.com)
Youngtimer Warsaw Porsche
Porsche 924 (fot. Michał Beszta-Borowski / Automotyw.com)

Unikatowe były amerykańskie klasyki. Na Powiśle przyjechały El Camino, Corvetty, stare Chargery i wiele więcej. Prawdziwym rodzynkiem było Camaro, ze znacznie zmodyfikowanym gaźnikiem i blowerem wystającym ponad maskę.

Takie widoki zazwyczaj widzi się tylko na filmach (fot. Michał Beszta-Borowski / Automotyw.com)
Chevrolet Camaro (fot. Michał Beszta-Borowski / Automotyw.com)

Fani japończyków również trafić na wiele rarytasów. Uwagę zwróciło nie tylko Mitsubishi Starion, z charakterystyczną linią i otwieranymi światłami, ale także Nissany Skyline. Na zlocie pojawiły się generacje R32 sedan oraz R34 coupe.

Nissan Skyline R34. Rasowa Japonia (fot. Michał Beszta-Borowski / Automotyw.com)
Charakterystyczne okrągłe lampy rozpozna z daleka każdy fan JDM (fot. Michał Beszta-Borowski / Automotyw.com)

Youngtimer Warsaw dla Ukrainy

Na warszawskim Powiślu można było spotkać dziś klasyki i zbiórkę dla ofiar wojny (fot. Michał Beszta-Borowski / Automotyw.com)

Całe wydarzenie było połączone ze zbiórką charytatywną dla uchodźców z Ukrainy. Uczestnicy mogli przywozić najpotrzebniejsze produkty żywnościowe i higieniczne, wspierające kryzys na polskiej granicy. To tylko pomogło w budowaniu niezwykle rodzinnej atmosery, jaka panowała na zlocie.

Ferrari 355, którego nie widziałem nawet w muzeum w Modenie (fot. Michał Beszta-Borowski / Automotyw.com)

Oficjalnej daty rozpoczęcia sezonu cyklicznych zlotów jeszcze nie znamy, natomiast przedsezonowe spotkanie na pewno zwiastuje dużą imprezę. Każdemu, kto jest miłośnikiem klasycznej motoryzacji zdecydowanie polecamy imprezę. Śmiało można przyjść z dziećmi i pokazać młodszym pokoleniom na żywo zabytkowe i niespotykane samochody.

E32 735iL (fot. Michał Beszta-Borowski / Automotyw.com)

Total
0
Shares