Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Reklamy motoryzacyjne na Super Bowl 2023. Nie ma ich tak dużo

reklama Jeepa na Super Bowl 2023

Super Bowl 2023 to najważniejsze w tym roku sportowe wydarzenie w Stanach Zjednoczonych. Nieformalnie to wręcz amerykańskie święto narodowe, podczas którego miliony widzów zasiadają przed telewizorami i oglądają transmisję meczu. W przerwach reklamowych pojawiają się spoty, których emisja kosztuje miliony dolarów. Reklamy motoryzacyjne też się pojawią!

Super Bowl 2023 – reklamy motoryzacyjne

reklamy motoryzacyjne GMC Sierra Denali EV
Reklama GMC Sierra Denali EV w apokaliptycznej scenerii z filmu “Army of the Dead” dostępnej na platformie Netflixa (fot. Youtube)

Na Super Bowl 2023 pojawi się kilka spotów reklamowych z zupełnie różnych kategorii. Wśród nich znajdą się też reklamy motoryzacyjne największych producentów samochodów. W tym roku nie zobaczymy produkcji m.in. Toyoty, Nissana, BMW czy Hyundaia, ale za to czekają na nas reklamy Jeepa, Kii, GM i Netflixa oraz Dodge’a.

Zabawne GM i Netflix

General Motors od dwóch lat kontynuuje tradycję zabawnych reklam z komikami w roli głównej. Uwaga skoncentrowana w tym roku jest na elektrycznych propozycjach aut GM, a kampania powstała ze współpracy z portalem streamingowym Netflix. Jeden ze spotów jest jawną parodią południowokoreańskiej produkcji “Squid Games”, gdzie komik wypowiada zdanie “w pewnym sensie wszyscy nosimy maski”. Akcja toczy się w Chevrolecie Blazer.

Dodatkowo, wiele elektryków pojawi się w najnowszych produkcjach przygotowanych przez platformę. Mowa między innymi o Chevrolecie Bolt EUV, GMC Hummerze EV Pickup i Cadillacu LYRIQ.

Kia na pomoc ojcom

W tegorocznej reklamie Kii na Super Bowl 2023 zobaczymy zdesperowanego ojca, który musi jak najszybciej odzyskać ulubiony smoczek swojego dziecka. Model Telluride w wersji z napędem 4×4 musi poradzić sobie ze śnieżnymi stokami, żwirem, śliską nawierzchnią czy murawą boiska futbolowego. Spot ma przede wszystkim trzymać w napięciu, by finalnie pokazać wszystkie walory modelu i ogłosić sukces trudnej misji. Telluride zaprezentowany jest jako rodzinny samochód do zadań specjalnych.

Stellantis powraca na Super Bowl 2023

Stellantis w ubiegłym roku nie pokazał swoich reklam na finałowym meczu o mistrzostwo w futbolu amerykańskim. Teraz jednak wraca ze spotami dwóch amerykańskich brandów – Jeepa i Rama.

Ten producent również skupił się na zaprezentowaniu elektryfikacji aut w pozytywnym świetle. Reklamy Wranglera 4xe i Grand Cherokee 4xe uwidoczniają możliwości terenowe elektryków, a sam producent jawi się jako przyjaciel natury. W minutowym spocie zobaczymy tańczące zwierzęta w rytm remixu “Electric Boogie” Shaggy’ego i niemalże kaskaderskie pokazy aut.

Druga z propozycji reklamowych Stellantisa także pokazuje właściwości terenowe przedstawionych modeli elektrycznych, tym razem w scenerii mocno zimowej.

Z kolei spot Dodge’a RAMa 1500 REV to przede wszystkim prześmiewcza propozycja bazująca na hasłach z reklam farmaceutycznych. Wideo porusza problem lęku przed zbyt małym zasięgiem, starając się jednocześnie rozwiać obawy przed „zbyt wczesną elektryfikacją”. W nagraniu pojawia się aktor Jason Jones, który w humorystyczny sposób tłumaczy zasadę działania samochodów potencjalnym klientom.

Na Super Bowl 2023 pojawi się stosunkowo mało reklam motoryzacyjnych. Dlaczego? Producenci aut inwestują miliony w rozwój i elektryfikację swoich modeli. Walka z przerwanym łańcuchem dostaw czy brakiem dostępności elektroniki do aut ciąż trwa, co dodatkowo obciąża budżet. Globalni producenci samochodów z roku na rok ograniczają wydatki na reklamę nowych modeli. Warto przede wszystkim dodać, że średni koszt 30-sekundowej reklamy podczas zeszłorocznego finału Super Bowl wyniósł 6,5 miliona dolarów, czyli około 30 milionów złotych.

Total
0
Shares