Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Sportowa Toyota Prius? Zupełnie nowe spojrzenie na mieszczucha

Toyota Prius GRMN

Najnowsza Toyota Prius to estetyczna hybryda plug-in, która być może już niedługo dostanie usportowione nadwozie. Czy to więc nie tylko wygodne i ekonomiczne auto, a model ma szansę stać się usportowioną propozycją dla pragmatyków? Tak donoszą źródła wewnątrz samego koncernu. Wersja GRMN zapowiada kontynuację linii aut “z pazurem”. Co wiemy o tym szalonym pomyśle?

Toyota Prius GRMN – jaka może być?

Toyota Prius GRMN
Być może tak będzie wyglądać Toyota Prius GRMN (fot. Toyota Gazoo Racing)

Według informacji zamieszczonych przez japoński portal “Best Car”, Toyota Prius w wersji sportowej GRMN ma szansę zadebiutować pod koniec 2023 roku lub na początku kolejnego. Jaka będzie, jeśli w ogóle powstanie? Mowa jest o ulepszonym nadwoziu z usztywnionym podwoziem. To dzieli z Corollą GR. Mają pojawić się też poprawione hamulce, zawieszenie i lepiej wyposażone wnętrze.

Nie wiadomo, co producent chce konkretnie zrobić z napędem w takiej konfiguracji, ale japońskie źródła donoszą, że najprawdopodobniej do zasilania pozostanie wykorzystywana dobrze znana hybryda plug-in. Od razu pojawia się spory znak zapytania przy ewentualnym podnoszeniu osiągów w wolnossącym, czterocylindrowym silniku. Pojemność 2.0 litra może okazać się nie wystarczająca. W rezerwie pozostaje turbodoładowany, trzycylindrowy silnik 1.6 l z Corolli GR. Tutaj na przeszkodzie mogą jednak stanąć koszta rozwoju jednostki – ten motor nie był jeszcze zespalany z klasycznym rozwiązaniem PHEV.

Toyota Prius z wyposażeniem Toyota Gazoo Racing
Sportowa Toyota Prius to znacznie więcej niż nudne, miejskie auto (fot. Toyota Gazoo Racing)

Wszystko to jednak póki co domysły niepotwierdzone przez Toyotę. Czy im wierzyć? Portal “Best Car” co prawda przewidział powstanie w 2020 roku Corolli GR, ale ostatnio również wspomniał o modelu GR86 jako o hybrydzie z turbodoładowaniem. To już naprawdę szalona wizja! Podobnie jak projekt pewnego youtubera, który połączył model z wysięgnikiem i zrobił z niego ciągnik. Jak widać Prius pobudza wyobraźnię i zachęca do modyfikacji.
Pozostaje nam cierpliwie czekać na pierwsze, ewentualne zapowiedzi od japońskiego producenta. Jeśli wierzyć informacjom, te poznamy być może już pod koniec tego roku.

Total
0
Shares