Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Różowe Maserati Grecale. Włoska marka współpracuje z Barbie

Maserati

Maserati podjęło współpracę z marką Barbie przy nowym projekcie samochodu. Będzie inspirowany wspaniałym światem Barbie, a kolor – tradycyjne – przykuwa uwagę. Nie zabrakło wątku charytatywnego i imponującej V6 pod maską. Czym jeszcze wyróżnia się ten projekt?

Maserati x Barbie – współpraca doskonała?

Środek Maserati Grecale w wersji inspirowanej światem Barbie przykuwa uwagę z daleka! (fot. materiały prasowe, Maserati)

Włoska marka wyróżnia się od lat produkcją samochodów premium, które nie tylko pięknie brzmią, są luksusowe, ale również rewelacyjnie wyglądają. Czy inspiracja światem Barbie okaże się strzałem w dziesiątkę? Jest taka szansa, bo ten projekt już czaruje kolorem!

Ta wyjątkowa współpraca to nie tylko ciekawy projekt graficzny. Egzemplarze powstałe w tej kooperacji będą do kupienia – dwie pierwsze sztuki wycenione zostały na ponad 300 tys. dolarów. Wydaje się, że to dużo? Warto wspomnieć, że model Maserati Grecale to tak naprawdę zmodyfikowana wersja Trofeo. Tym samym zaprezentowane w Los Angeles auto napędza silnik V6 Nettuno o mocy 530 KM.

Tylko dwa wyjątkowe egzemplarze SUV-a Grecale

Praktyczny SUV Maserati w połączeniu z odważnym kolorem i charakterystycznymi akcentami (fot. materiały prasowe, Maserati)

Niepowtarzalny projekt Maserati x Barbie to efekt programu dostosowywania Trident’s Fuoriserie, który pozwala miłośnikom samochodów wyrazić swoją pasję i kreatywność w tworzeniu najlepszego luksusowego włoskiego samochodu. Brzmi ciekawie? Godny uwagi jest tutaj niebanalny i charakterystyczny dla Barbie odcień różu, mieszający się z jaskrawo-żółtymi liniami, inspirowanymi wyścigowym dziedzictwem Tridenta.

Samochód zdobi logo Barbie, a opalizujący lakier tworzy efekt tęczy. Środek auta utrzymany jest w podobnej stylistyce. Skórzane fotele, deski rozdzielcze, dywaniki i drzwi. Nie zabrakło tam różowych przeszyć i markowych zagłówków ze stylowym “B”, jak Barbie.

Akcenty charakterystyczne dla włoskiej marki łączą się z detalami w stylu Barbie (fot. materiały prasowe, Maserati)

Część kwoty ze sprzedaży SUV-ów wesprze inicjatywę “iBarbie Dream Gap”. Jest to globalna inicjatywa marki, która współpracuje z organizacjami charytatywnymi, by “pomóc w osiągnięciu równych szans dla dziewcząt i usuwać stojące przed nimi bariery”. Niestety, póki co mowa jest jedynie o dwóch wyprodukowanych egzemplarzach Grecale. Wygląd drugiego auta poznamy dopiero w 2023 roku. To z pewnością ultra-limitowana edycja!

Total
0
Shares