Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Samochody marki Jaguar i Land Rover do poprawki

Jaguar i Land Rover – auta tych marek będą musiały odwiedzić serwisy w celu usunięcia znalezionej wady materiałowej.
Jaguar F-Pace
Jaguar F-Pace 2022 (fot. Jaguar)

UOKiK opublikował dwa komunikaty dotyczące akcji naprawczych. Te dotyczą różnych modeli dwóch marek premium: Jaguar i Land Rover. Chodzi o auta nowe (rok modelowy 2021 i 2022). W obu markach problem jest podobny, chodzi o wadę materiałową przewodu wtryskiwacza paliwa.

Najbardziej awaryjne auta wg ADAC 2020

W przypadku Jaguara problem dotyczy modeli E-PACE, F-PACE, XE i XF rok modelowy 2021, wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii. W samochodach tych przewód powrotnego wtryskiwacza mógł być nieprawidłowo wyprodukowany, w konsekwencji czego może dojść do nieszczelności przewodu i wycieku paliwa w komorze silnika. W takim przypadku kierowca może poczuć silny zapach oleju napędowego lub zaobserwować plamy paliwa w miejscu zaparkowania pojazdu. Paliwo może wyciekać na nawierzchnię drogi, co może stwarzać zagrożenie poślizgiem dla innych uczestników ruchu drogowego. Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 56 pojazdów.

Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele wszystkich pojazdów sprzedanych na rynku polskim zostali poinformowani o ogłoszonej akcji przywoławczej i konieczności skontaktowania się z serwisem w celu sprawdzenia kodu produkcji przewodu paliwa i w razie konieczności wymiany tego elementu. Informacji związanych z kampanią udziela Inchcape JLR Poland Sp. z o.o. (adres: ul. Łopuszańska 38 B, 02-232 Warszawa, tel.: 22 388 88 99, e-mail: kontakt@jaguar.pl).

Land Rover Discovery (fot. JLR; materiały prasowe)

Jeżeli chodzi o Land Rovera, wadę znaleziono w modelach Land Rover Discovery Sport, Range Rover Evoque i Range Rover Velar, rok modelowy 2021 i 2022, wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii. Również w przypadku tych aut wykryto wadę przewodu powrotnego wtryskiwacza, co może skutkować wyciekiem paliwa. Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 149 pojazdów tej marki. Podobnie jak w przypadku Jaguara, właściciele wymienionych modeli Land Rover zostali poinformowani o ogłoszonej akcji przywoławczej i konieczności skontaktowania się z serwisem w celu sprawdzenia kodu produkcji przewodu paliwa i w razie konieczności wymiany tego elementu. Informacji związanych z kampanią udziela Inchcape JLR Poland Sp. z o.o. (adres: ul. Łopuszańska 38 B, 02-232 Warszawa, tel.: 22 388 89 00, e-mail: kontakt@landrover.pl).

Czy dziś auta psują się częściej?

Total
0
Shares