Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Gaśnice iBlockFire – bezpieczeństwo dla wszystkich

Każdy wielki pożar ma swój mały początek” – to motyw przewodni dla firmy PartGroup producenta spray’u gaśniczego iBlockFIRE. Bezpieczeństwo w garażu, samochodzie i każdym innym narażonym na pożar miejscu to bardzo ważny i bardzo często pomijany aspekt. W dobie elektryfikacji i nieustannego wyścigu nowości na rynku samochodów zelektryfikowanych warto jest się zabezpieczyć i postawić na pewny produkt.

5 grup pożarowych i innowacyjna receptura iBlockFire

Spray gaśniczy występuje i jest skuteczny w aż 5 różnych grupach pożarowych:

  • A: drewno, papier, guma, tekstylia, itp.;
  • B: Aceton, gaz, olej, smoła, tworzywa sztuczne (polietylen);
  • C: Propan, gaz propan-butan, opary gazowe;
  • F: Oleje roślinne i tłuszcz pochodzenia zwierzęcego;
  • Urządzenia elektroniczne aż do 1000V (szczególnie ważne w dobie elektromobilności).

Jest to o wiele szersze zastosowanie niż większość producentów skutecznych tylko w trzech grupach pożarowych. Jak widzicie, spray gaśniczy możecie stosować niemal w każdych warunkach. Dodatkowo, produkt jest całkowicie biodegradowalny i dzięki innowacyjnej recepturze również bezpieczny dla ludzi i środowiska. Posiada cały szereg certyfikatów i opinii najważniejszych naukowo środowisk, nie tylko w Polsce ale też za granicą. Nie niszczy też gaszonej powierzchni, co w przypadku gaśnic proszkowych jest rzadkością. Dzięki użyciu wysokiej jakości komponentów do produkcji wytrzymuje temperatury aż do 90 stopni temperatury zewnętrznej.

Spray gaśniczy można stosować w zasięgu aż do 8 metrów, dzięki czemu możecie ugasić pożar nawet w trudno dostępnym miejscu (wąski garaż, ciasne miejsce parkingowe). Co więcej – jeśli zlikwidujecie źródło zagrożenia i nie zużyjecie całej zawartości gaśnicy, nadaje się ona do ponownego użytku.

Pożary samochodów. Jak się uchronić?

Spray gaśniczy może się przydać nie tylko w samochodzie (fot. materiały prasowe)

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że pożary często są wynikiem drobnych, niemal niezauważalnych zaniedbań. Pamiętajcie też, że pożary to nie tylko elektryki. Statystycznie w Polsce płonie około 10 tysięcy samochodów rocznie, w większości spalinowych. Nieodpowiednie przygotowanie do sytuacji awaryjnych może poskutkować dużo większymi i nieodwracalnymi szkodami.

Aby odpowiednio wcześniej uchronić się przed pożarem auta, pamiętajcie o odpowiednim jego sprawdzeniu. Wszelkie zaniedbania konserwacyjne, zużycie samochodu, czy wycieki oleju mogą być punktem zapalnym dla niebezpiecznych sytuacji. Nie ignorujcie usterek, tylko w miarę możliwości starajcie się serwisować pojazd wcześniej.

To samo dotyczy nieruchomości. Najczęstszymi przyczynami pożaru jest niedbałość o instalację gazową i elektryczną. Pamiętajcie, że każdy ogień można ugasić jeszcze w zalążku. Zadbajcie o gaśnicę odpowiednio wcześniej.

Materiał powstał we współpracy z firmą PartGroup producentem spray’u gaśniczego iBlockFIRE.

Total
1
Shares