Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Volkswagen, a ładowanie samochodów elektrycznych i hybryd plug-in – nowe usługi

Volskwagen ID.charger
Klienci w Polsce mogą wybrać jeden z trzech wariantów ładowarek wallbox z serii ID.charger (fot. VW)

Wygodne ładowanie aut elektrycznych jest kluczowe dla popularyzacji elektromobilności. Volkswagen na dzisiejszej konferencji pochwalił się swoim holistycznym podejściem do elektromobilności. Marka nie tylko już produkuje auta elektryczne, ale też jej placówki w Polsce są zasilane zieloną energią dostarczaną przez firmę Polenergia. Dziś koncern ogłosił, że klienci Volkswagena mogą zamówić jeden z trzech wariantów wallboksów współpracującej z Grupą VW firmy Elli, a prąd dostarczany zarówno do tych wallboksów, jak i całego gospodarstwa domowego klienta może pochodzić ze źródeł odnawialnych, za co odpowiada Grupa Polenergia, największa prywatna firma energetyczna w Polsce. Oprócz tego nabywcy elektrycznych Volkswagenów będą mogli uzyskać dostęp do wielu publicznych ładowarek za pomocą jednej karty.

Elektromobilność to nie tylko auta elektryczne. Zalanie rynku samochodami z napędem elektrycznym nie zmieni nastawienia klientów, o ile nie będą oni mieli możliwości ładowania tych aut. Dzisiejsza konferencja dotyczyła właśnie tego, w jaki sposób niemiecki koncern zamierza podejść do konstruowania swojej oferty proponując klientom nie tylko auta, takie jak obecne już w Polsce VW ID.3 czy VW ID.4, Škoda Enyaq czy Porsche Taycan, ale i ułatwienia w eksploatacji i ładowaniu aut elektrycznych oraz hybryd plug-in.

Ładowarki ID.charger oficjalnie w Polsce

Trzy wersje wallboksów ID.Charger (źr. VW/Elli)

Za pośrednictwem należącej do Volkswagena firmy Elli, która zajmuje się sprzedażą infrastruktury do ładowania aut elektrycznych, koncern uruchomił sprzedaż wallboxów ID.Charger w naszym kraju. Nabywcy będą mogli wybrać jedną z trzech wersji tych ładowarek, moce ładowania każdej z nich są identyczne i wynoszą 11 kW (w przypadku przyłącza trójfazowego) oraz 7,4 kW w przypadku jednej fazy. Różnice pomiędzy poszczególnymi wariantami ładowarek sprowadzają się nie do mocy, lecz do usług cyfrowych. Najchętniej ponoć wybierany na rynkach, na których jest już dostępny, wariant ID.Charger Connect, różni się od bazowego m.in. możliwością kontroli procesu ładowania i stanu ładowarki za pomocą aplikacji mobilnej, a sama ładowarka ma interfejs komunikacji bezprzewodowej WiFi – opcjonalnie istnieje możliwość doposażenia jej w moduł LTE z nieograniczoną transmisją danych z sieci komórkowych. Najwyższy wariant ma moduł LTE już wbudowany, a ponadto ładowarka ID.Charger Pro ma zamontowany własny, zintegrowany podlicznik.

Ceny od 2099 zł (źr. VW/Elli)

Ceny poszczególnych ładowarek wynoszą od 2099 zł za wariant bazowy ID.Charger. Wyższy poziom ID.Charger Connect kosztuje od 2999 zł, natomiast topowa wersja z najbogatszym zestawem usług dodatkowych wyceniona została na 4449 zł. Szczegóły odnośnie konfiguracji urządzeń czy usług monterskich znajdziemy na przygotowanej polskojęzycznej stronie dla klientów w naszym kraju. Zakupu ładowarek można dokonać również za pośrednictwem sieci dealerskiej Grupy Volkswagen (nie tylko sama marka Volkswagen)

Ładowanie w sieciach publicznych z WeCharge

Oprócz wallboksów Volkswagen oferuje również usługę WeCharge (źr. VW/Elli)

Oprócz oferty wallboksów, Volkswagen oferuje również usługę WeCharge. Decydując się na skorzystanie z oferty We Charge, klient zyskuje możliwość ładowania w trasie przy wykorzystaniu tysięcy punktów ładowania według stałych stawek. Usługa jest połączona z aplikacją mobilną WeCharge, w której można zlokalizować najbliższe stacje ładowania, czy zaplanować trasę i ładować auto specjalną kartą WeCharge w całej Europie. W aplikacji WeCharge koncern udostępnia trzy taryfy: Free, Go lub Plus. Bazowa taryfa Free jest pozbawiona stałej opłaty miesięcznej. W Polsce, w ramach aplikacji WeCharge i karty RFID połączonej z usługą, będzie można korzystać z ładowarek sieci GreenWay oraz EV+. Ceny pokazuje poniższa tabela:

Tabela taryf ładowania w usłudze WeCharge (źr. VW)

Więcej szczegółowych informacji o taryfach i cenach WeCharge udostępnia Volkswagen na specjalnie przygotowanej witrynie.

Co ma z tym wszystkim wspólnego Polenergia?

Zeroemisyjne auto ładowane zeroemisyjną energią – to możliwe i w Polsce (fot. VW)

Volkswagen zaprosił do współpracy największego prywatnego gracza w Polsce w branży energetycznej – Grupę Polenergia, która oferuje preferencyjne warunki opłat za energię i oferty umów na jej dostarczanie. Jednocześnie Polenergia podkreśla, że energia jaką dostarcza w całości pochodzi ze źródeł odnawialnych. To wyraźne odwoływanie się do ekologicznych sumień posiadaczy aut elektrycznych i zelektryfikowanych. Polenergia jest partnerem Volkswagena w Polsce w obszarze elektromobilności, oferując zieloną energię dla wszystkich klientów, którzy posiadają lub kupią samochód elektryczny oraz hybrydowy typu plug-in produkowany przez Grupę Volkswagen. Ponadto, Polenergia proponuje ofertę w 100% opartą na zielonej energii z brakiem śladu węglowego w strukturze produkcji. Więcej szczegółów na ten temat znajdziemy na przygotowanej dla klientów Volkswagena witrynie w serwisie internetowym Grupy Polenergia.

Total
0
Shares