Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Yanosik – popularna aplikacja dla kierowców wkrótce w Android Auto

Yanosik – popularna aplikacja wśród kierowców już niebawem doczeka się wersji zgodnej z Android Auto. To oznacza możliwość jej używania na ekranie auta, a nie telefonu.
Yanosik Android Auto
Yanosik Android Auto jeszcze w wersji beta (fot. materiały prasowe producenta)

Coraz większa rzesza kierowców przekonuje się do nowoczesnych technologii w trakcie prowadzenia auta. W przypadku braku nawigacji na pokładzie pomocą są oczywiście aplikacje mobilne. Jedną z popularniejszych w naszym kraju jest Yanosik. Aplikacja niebawem zadebiutuje w wersji zgodnej z Android Auto. Ale to nie jedyne ciekawostki z nią związane.

O popularności tego programu świadczy fakt, że dotychczas – jak podaje wydawca aplikacji – pobrało Yanosika ponad 15 mln osób. Tym samym jest to jedna z popularniejszych aplikacji mobilnych dla kierowców w naszym kraju. Aktualnie testowana jest wersja zgodna z Android Auto. Jak mówi Paweł Bahyrycz z Yanosika, pierwsze testy na tej platformie są bardzo obiecujące. Nie podano jednak kiedy dokładnie nastąpi publikacja wersji dostosowanej do Android Auto, co pozwoliłoby korzystać z Yanosika nie tylko bezpośrednio na smartfonie, ale również za pośrednictwem ekranu pokładowego w samochodzie zgodnym z Android Auto.

Chcąc umilić oczekiwanie na wersję Yanosika dla Android Auto, jego wydawca podesłał informacje na temat ukrytych i mało znanych funkcji tej aplikacji w już dostępnej wersji. Zobaczcie, może coś wam się przyda.

Zobacz nasze zestawienie przydatnych aplikacji dla kierowców – co warto mieć oprócz Yanosika?

Ceny paliw live i punkty gastronomiczne

Yanosik podpowie aktualne ceny paliw w okolicy (fot. materiały prasowe producenta)

Wielu kierowców szuka najlepszych cen benzyny. Aplikacja Yanosik już teraz oferuje funkcję pozwalającą śledzić aktualne ceny paliw na stacjach w najbliższej okolicy. Co więcej, ceny te są aktualizowane w czasie rzeczywistym, nie jest wymagana aktualizacja aplikacji. Kolejna funkcja to możliwość łatwego znalezienia najbliższego punktu gastronomicznego. Co ciekawe aplikacja wskaże punkty po twojej stronie drogi, dzięki czemu nie trzeba szukać np. nawrotki na najbliższym zjeździe z autostrady.

Yanosik i rekomendowane warsztaty

Akcja naprawcza, mechanik
Aplikacja pomoże wybrać dobry warsztat (fot. Shutterstock)

Nikomu nie życzymy awarii auta w trakcie podróży, ale te niestety się zdarzają. Gdy taka sytuacja nastąpi stres najczęściej nie pozwala nam myśleć racjonalnie i dokonujemy złych wyborów np. w kwestii punktów naprawy pojazdu. W aplikacji Yanosik jest funkcja wyświetlania różnych punktów, w tym także warsztatów samochodowych. Co więcej, aplikacja ma wbudowany system rekomendacji (inni użytkownicy oceniają poszczególne warsztaty), dzięki czemu widzisz, który punkt jest wart zainteresowania i cieszy się dobrą jakością prac wśród innych użytkowników Yanosika.

Total
0
Shares