Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

2022 Honda Civic Type-R. wszystko co o niej wiemy

Nowy Civic Type-R poddawany jest obecnie testom na Suzuka Cirquit, a w styczniu pojawi się na Tokyo Auto Salon. Oto wszystkie informacje, które można znaleźć na jej temat.
2022 Civic Type-R na Suzuka Cirquit. (fot. Honda)

Nowy Civic Type-R nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany. Wiadomo jednak, że najbardziej sportowy hatchback Hondy jest testowany już od października. Zobaczyliśmy wtedy pierwsze szpiegowskie zdjęcia prototypu w kamuflażu, mknącego po niemieckim Nurburgingu. Teraz egzemplarz przechodzi w bardziej zaawansowaną fazę badań na japońskim torze Suzuka. Nowy hot-hatch Hondy zostanie pokazany na nadchodzącym Tokyo Auto Salon (14-16 stycznia 2022). Oto wszystkie informacje, które udało nam się zebrać przed wydarzeniem.

Podstawowy model został zaprezentowany w czerwcu.

Mniej agresywny styl

Nowa Honda Civic Type-R zadebiutuje w 2022 roku (fot. Honda)

Civic Type-R, chociaż na razie widziany tylko w kamuflażowej okleinie, sprawia wrażenie znacznie “grzeczniejszego” od poprzednika. Nawet w podstawowym modelu stylistyka stała się o wiele bardziej zaokrąglona: znikają agresywne linie nadwozia i bardzo ostre zakończenia. Zachowany jest jednak styl Type-R: ciągle znajdziemy w nim duży spoiler, charakterystyczne zderzaki i potrójną końcówkę wydechu. Nie znamy jeszcze żadnego zestawienia kolorystycznego. Idąc tropem kilku ostatnich modeli, pojawią się czerwone wstawki, podnoszące wrażenie obcowania ze sportowym samochodem.

Niestety, nie podano dużo oficjalnych szczegółów, jeżeli chodzi o specyfikację techniczną nowej Hondy Type-R. Prawdopodobnie – podobnie jak w poprzedniku – będzie napędzany wyłącznie przez dwulitrowy benzynowy silnik, generujący około 300-350 koni mechanicznych. Ucieszą się natomiast fani konwencjonalnych przekładni: Honda w standardzie zostanie wyposażona w sześciobiegową manualną skrzynią biegów. Dwusprzęgłowy “automat” będzie dostępny w opcji zamówienie.

Civic Type-R: pierwsza ekspozycja

Obecnie samochód przechodzi testy na japońskim torze Suzuka Cirquit. (fot. Honda)

Samochód świeżo po zakończeniu testów na torze Suzuka zostanie wystawiony na Tokyo Auto Salon. Wydarzenie odbędzie się między 14 a 16 stycznia. Co ciekawe, na TAS 2022 Type-R ciągle pozostanie w oklejeniu kamuflażowym. Należy się spodziewać, że japoński koncern zapowie oficjalną premierę modelu i udostępni więcej informacji na temat napędu w hot hatchu. Zobaczymy wtedy, ile plotek i przypuszczeń okaże się prawdziwych.

Total
0
Shares