Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Audi A6 Avant E-Tron Concept – ciekawa propozycja EV Audi

Kolejny prototyp samochodu elektrycznego na znanej platformie PPE. Jakie przewidywane osiągi i zasięg? Zapisaliśmy wszystkie znane informacje
Audi A6 Etron
Zjawiskowe, elektryczne kombi nadciąga (fot. Audi)

W ubiegłym roku pisaliśmy o stosunku CEO Audi do silników spalinowych, prowadzącego do całkowitego wycofania się z tej technologii do 2033 roku. Skutkuje to oczywiście stopniowym pojawianiem się modeli elektrycznych. Oto jeden z najnowszych prototypów marki: A6 Avant E-tron. Zaciekawieni? Zapraszamy.

Test Audi Q4 E-Tron:

A6 Avant E-Tron Concept – platforma i bateria

Zasięg około 700 kilometrów i możliwość naładowania pierwszych 300 kilometrów w niecałe 10 minut. Brzmi fantastycznie (fot. Audi)

Podobnie jak w przypadku każdego innego samochodu elektrycznego, najbardziej interesującym elementem modelu jest jego akumulator i zdolności ładowania. W prototypie nie ma na ten moment nic nowego, bowiem wykorzystuje on znaną nam platformę PPE, występującej między innymi w E-Tron GT i Taycanie. Oznacza to 800 voltową technologię i możliwość szybkiego ładowania mocą do 270 kW. Bateria zamontowana zostanie w podłodze, a jej pojemność wyniesie 100 kWh. Szacowany zasięg powinien sięgnąć 700 kilometrów. Co ciekawe, technologia ta pozwala na naładowanie w niecałe 10 minut zasięgu sięgającego 280 kilometrów. W przypadku rozbudowania infrastruktury ładowania, oznaczałoby to całkowitą możliwość podróży samochodem nawet na dalekich trasach.

Audi A6 Avant E-Tron (fot. Audi)

Najszybsza wersja Audi A6 Avant E-Tron rozpędzi się do pierwszej setki w niecałe 4 sekundy. Samochód będzie miał niecałe 5 metrów długości, niecałe 2 metry szerokości i około półtora metra wysokości. Wyposażony zostanie w technologię kamer zamiast lusterek oraz system świateł Matrix LED. Idąc tropem Tesli, w systemie zainstalowane będą również gry, dostępne po rozpoczęciu ładowania.

Audi
A6 E-Tron (fot. Audi)

Poza wersją Avant, Audi w zeszłym roku zapowiedziało też sedana, którego mamy szansę zobaczyć już w 2023 roku. Wiadomo również, że trwają prace nad Q6 E-Tron i bliźniaczym mu Macanem EV.

Testowaliśmy Porsche Taycan Cross Turismo:

Total
0
Shares