Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Cullinan – Inspired by Fashion. Moda, luksus i motoryzacja

Towary luksusowe sprzedają się dziś jak świeże bułeczki, a niemal każda ze znanych na całym świecie firm notuje rekordowe w historii wyniki sprzedaży. Najdroższe i najbardziej znane marki motoryzacyjne mimo to robią wszystko, żeby się wyróżnić i ściągnąć nowych, bogatych i coraz młodszych klientów. Tak prawdopodobnie jest w przypadku Rolls-Royce’a, który wprowadza specjalne wersje swojego SUV-a – Cullinana.

Cullinan – Inspired by Fashion. Skąd pomysł?

Rolls-Royce Bespoke stworzył projekt Cullinan – Inspired by Fashion, w skład którego wchodzą dwie kolekcje prêt-à-porter – Re Belle oraz Fu-Shion. Inspiracja żywymi kolorami i fakturami nadeszła ze świata mody, a wyjątkowe pojazdy Cullinan – Inspired by Fashion zostaną zaprezentowane klientom podczas wydarzenia Art Basel w Miami.

W ramach Cullinan – Inspired by Fashion projektanci stworzyli osiem indywidualnych wzorów. Każda kolekcja obejmuje dwa wzory kolorystyczne definiowane przez wyraziste kolory akcentów: Lime Green lub Peony Pink dla kolekcji Re-Belle oraz Mandarin lub Forge Yellow dla kolekcji Fu Shion. Każda stylizacja wnętrza może iść w parze w jednym z dwóch wzorów kolorystycznych karoserii – zwracającego uwagę lub bardziej dyskretnego.

Cullinan – Inspired by Fashion Re-Belle

Rolls-Royce Cullinan Wildberry
Rolls-Royce Cullinan w kolorze Wildberry (fot. materiały prasowe)

Cullinan – Inspired by Fashion Re-Belle nawiązuje do współczesnych trendów kontrastów kolorystycznych. Dzięki obecności akcentów w kolorach Peony Pink lub Lime Green powstaje kontrast z kolorami skór we wnętrzu – Arctic White lub Cashmere Grey. Do wykończenia deski rozdzielczej wykorzystano metaliczną tkaninę, której nitka o grubości zaledwie 0,45 mm tworzy złożoną teksturę, grającą ze światłem, gdy samochód jest w ruchu. Kolory karoserii Cullinan – Inspired by Fashion Re-Belle, to: Lime Green, Gunmetal, Wildberry lub Arctic White. Są dostępne w zależności od wybranego wzoru wnętrza.

Cullinan – Inspired by Fashion Fu-Shion

Rolls-Royce Cullinan Military Green
Rolls-Royce Cullinan w kolorze Military Green (fot. materiały prasowe)

Dla Fu-Shion projektanci stworzyli dwie stylizacje kolorystyczne: połączenie Military Green, Navy Blue oraz Mandarin lub mieszankę Arctic White ze skórą w odcieniu Cashmere Grey z akcentami w kolorze Forge Yellow. W zależności od palety kolorów we wnętrzu ‘Cullinan – Inspired by Fashion’ Fu-Shion może zostać zamówiony w lakierach Military Green, Burnout grey, Forge Yellow lub Tempest Grey.

Gwiazdy teraz nie tylko na podsufitce

Starlight Tailgate


Starlight Tailgate, czyli gwiazdy zawsze do Twojej dyspozycji (fot. materiały prasowe)

Specjalnie dla modeli Cullinan – Inspired by Fashion, projektanci stworzyli też zupełnie nową rozświetloną pokrywę bagażnika, która jest przedłużeniem wrażenia, które robi rozświetlona podsufitka. Wyprodukowanie tego elementu Bespoke z 192 gwiazdkami umieszczonymi w perforowanej skórze, zajmuje 22 godziny. Całość uzupełnia Viewing Suite, czyli dwa rozkładane krzesełka, na których można usiąść i podziwiać z Rolls-Royce’a piękne widoki.

Rolls-Royce Cullinan jest imponującym, choć stylistycznie nieco kontrowersyjnym samochodem. Tak wyraziste zestawienia kolorystyczne oczywiście mogą skusić młodych i bajecznie bogatych, ale naszym zdaniem najbardziej pasują do lubujących się w drogich i zwracających uwagę autach… piłkarzy. Nie znamy jeszcze cen odmian inspirowanych modą, wiemy jednak, że za “zwykłego” Culllinana trzeba zapłacić około 1,8 miliona złotych.

Total
0
Shares