Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Elektryki po autostradach bez opłat – nowa akcja EV Klub Polska

elektryki na autostradach
Porsche Taycan GTS – jechaliśmy nim autostradą do Poznania (fot. Michał Beszta-Borowski / Automotyw.com)

Czwartego lipca ruszyła akcja organizowana przez Autopay, EV Klub Polska i Wallbox uprawniająca kierowców samochodów elektrycznych do bezpłatnych przejazdach po koncesjonowanych i państwowych autostradach. Aby skorzystać z ulg należy zarejestrować się do EV Klubu i wysłać zgłoszenie. Masz elektryka? Oto najważniejsze informacje do wzięcia udziału!

Które odcinki autostrad obejmuje akcja?

Od 4 lipca elektryki pojadą po autostradzie za darmo. Co zrobić, by wziąć udział w akcji?
Elektryki po autostradzie za darmo. Nowa akcja wspierająca elektromobilność (żródło: autopay.pl)

Akcja obejmuje autostrady w całej Polsce. Dotyczą zarówno autostrad objętych koncesją AmberOne A1 Gdańsk – Toruń oraz A4 Katowice – Kraków, a także na A4 Wrocław – Sośnica oraz A2 Konin – Stryków, zdominowanych przez system E-Toll.

Po rejestracji w EV Klubie i pozytywnym rozpatrzeniu kandydatury, użytkownicy otrzymują specjalny link aktywacyjny potrzebny do wytworzenia uprawnionego konta w aplikacji AutoPay. Sposób działania jest bardzo prosty – koncesjonowane odcinki objęte videotollingiem nie wymagają żadnych dodatkowych czynności przy przejeździe przez bramkę. Szlaban automatycznie uniesie się do góry po rozczytaniu numerów rejestracyjnych samochodu. W przypadku autostrad państwowych należy mieć otwartą aplikację AutoPay, dzięki której sumują się dane przejazdu.

– Rozwój rynku samochodów elektrycznych wymaga systematycznego wsparcia. Jako EV Klub Polska angażujemy się w inicjatywy popularyzujące elektromobilność. Duże zainteresowanie i bardzo dobre przyjęcie ubiegłorocznej pilotażowej kampanii pokazało nam, że jest w Polsce potrzeba tworzenia takich akcji – mówi Łukasz Lewandowski, koordynator EV Klub Polska, organizator akcji „Autostrada do elektromobilności”.

 Autopay kolejny raz angażuje się w kampanię społeczną wspierającą rozwój mobilności elektrycznej w Polsce. Elektryfikacja transportu, także tego osobowego, to konieczność jeśli chcemy w Polsce w najbliższych latach osiągnąć neutralność klimatyczną. Z kolei dzięki korzystaniu z automatycznych płatności Autopay ograniczamy druk biletów i paragonów, co ma także wymierne korzyści dla środowiska naturalnego – mówi Miłosz Kurzawski, członek zarządu Autopay.

Warto więc skorzystać. Nasza trasa Taycanem z Warszawy do Poznania mogłaby być o wiele tańsza, gdyby akcja została zorganizowana 3 miesiące wcześniej. Oby tylko pojawiło się odpowiednie wsparcie infrastruktury stacji ładowania wzdłuż trasy, by elektryki korzystające z ulgi nie stały w długich kolejkach. Szerokiej drogi!

Total
0
Shares