Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Impuls nie do zatrzymania – konferencja SEAT S.A. 2022

“Przyszłość jest elektryczna” – to główne założenia koncernu Seat. Czego się dowiedzieliśmy na konferencji prasowej w Barcelonie?
Urban Rebel
Cupra Urban Rebel została zapowiedziana oficjalnie na 2025 rok (fot. materiały producenta)

23. marca miała miejsce konferencja prasowa Seata. Wydarzenie odbywało się online na żywo, prosto z Barcelony. Koncern SEAT S.A. podzielił się dokładnymi statystykami z 2021 roku oraz zapowiedział główne cele na 2022, również dla Cupry.

Cały koncern, wliczając w to Cuprę, odnosił sukcesy sprzedażowe w 2021. Szczególnie było to widoczne w Hiszpanii. Na lokalnym rynku statystyki sprzedażowe hybryd i elektryków wzrosły czterokrotnie, a liczba dostarczonych do klientów modeli przekroczyła 61 tysięcy.

Cupra świętuje czwartą rocznicę. Ambitne plany na 2022:

Plany na 2022

Główne plany – rozwój Seata, elektryfikacja koncernu i rozbudowa infrastruktury w Hiszpanii (źródło: YouTube Seat)

Główne plany, podobnie jak w przypadku Skody, to elektryfikacja całej marki w najbliższych latach i rozszerzenie wpływów na globalnym rynku. Volkswagen Group zamierza wesprzeć Hiszpańską gospodarkę o 7 miliardów Euro, by przyspieszyć proces przechodzenia na elektromobilność. “W dzisiejszych czasach jesteśmy pewni tylko tego, że niczego nie jesteśmy pewni […] Nie ma planu B” mówił Wayne Griffiths, CEO marki Seat. To pokazuje, że cały koncern bierze proces elektryfikacji bardzo na poważnie. “Musimy zacząć natychmiast” – dodaje, pokazując statystyki i mapę instalacji potencjalnej poprawy infrastruktury ładowania w Hiszpanii. Wiąże się to oczywiście z odpowiednimi szkoleniami personelu fabryk.

Plany finansowe to nie wszystko. CEO zapowiedział także kolejny model Cupry, występujący w wersji miękkiej hybrydy i plug-in. Nie znamy żadnych szczegółowych danych, nazwy, ani nawet segmentu auta. Wiemy natomiast, że samochód ma być pionierem “nowej generacji PHEV” i bezproblemowo pokonać nawet 100 kilometrów na samym silniku elektrycznym. Potwierdzono też premierę modelu Urban Rebel w 2025.

Na zakończenie Griffiths zdementował plotki, jakoby Cupra miała być “końcem Seata”. “Cupra nie powoduje, że Seat przestanie istnieć. Cupra daje Seatowi przyszłość, a przyszłość jest elektryczna”; “Zobowiązanie Cupry jest jasne – musimy transformować Seata i rozwijać go pod kątem globalnej ekspansji”. Na ten moment nie zostały zapowiedziane jednak ani zeroemisyjne, ani spalinowe modele spod ręki Seata.

Total
0
Shares