Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Jaguar prezentuje nowe wersje F-Pace. Zwiększa zasięg na silniku elektrycznym o 20%

Jaguar F-Pace zyskał ulepszony akumulator pozwalający na pokonanie nawet 65 kilometrów na zeroemisyjnym napędzie. Wzbogacono też wyposażenie samochodów i uproszczono linię modelową, zostawiając R-Dynamic S, R-Dynamic SE, R-Dynamic HSE, 400 Sport oraz SVR.

Wydajny F-Pace

F-Pace ładowanie
Jaguar F-Pace podczas ładowania (fot. materiały prasowe)

Jaguar F-Pace jest teraz bardziej atrakcyjny niż kiedykolwiek wcześniej dzięki wzbogaconym specyfikacjom, uproszczonej liście modeli, większemu zasięgowi dla hybrydy plug-in P400e oraz ulepszonemu systemowi infotainment.

W roku modelowym 2024 P400e nadal będzie stał na czele gamy zelektryfikowanych jednostek napędowych w F-PACE. Zyskał on jednak większą baterię litowo-jonową. Składa się ona z dziewięciu modułów zamiast ośmiu, podnosząc tym samym możliwość magazynowania energii do 19,2 kWh. Zwiększa to zasięg całkowicie elektryczny z 53 km do maksymalnie 65 km, co stanowi wzrost o ponad 20 procent. Ulepszenie zmniejsza również emisję CO2 i zużycie paliwa, które teraz wynoszą od zaledwie 37g/km i do 176,6 mpg (1,6 litra/100 km; WLTP TEL).

Jaguar F-Pace wnętrze
Pozycja za kierownicą F-Pace jest wygodna (fot. materiały prasowe)

Łączna moc P400 wynosi 404 KM oraz 604 Nm momentu obrotowego. Umożliwia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 5,3 sekundy. Ta kombinacja ulepszonej wydajności oraz wybitnych osiągów jest teraz dostępna na większej liczbie rynków niż wcześniej, w tym w Japonii i Singapurze. Już teraz P400 stanowi więcej niż jedną dziesiątą sprzedaży F-PACE na całym świecie. W Holandii możliwy jest wzrost tego udziału nawet do 98 procent.

Wszyscy klienci F-Pace na całym świecie skorzystają z uproszczonej, bardziej skoncentrowanej linii modelowej. Pojazdy niebędące R-Dynamic nie są już dłużej w sprzedaży, co upraszcza ofertę dla klientów, zapewniając jednocześnie udoskonalone specyfikacje.

Tak mówi Philip Koehn, Managing Director Jaguara:

„Zmierzając do przeobrażenia Jaguara w całkowicie elektryczną markę luksusową do 2025 roku, wyselekcjonowaliśmy nasze istniejące produkty, oferując bogatsze i bardziej pożądane specyfikacje. Poprzez zwiększenie zasięgu hybrydy plug-in P400e o ponad 20 procent F-PACE staje się jeszcze bardziej atrakcyjnym połączeniem osiągów, wydajności oraz możliwości jazdy z zerową emisją spalin. To coś, z czego jesteśmy bardzo dumni”

Wygląd? Równie ważny

felgi Jaguar F-Pace
W ofercie są felgi w rozmiarze 19, 20 i 21 cali (fot. materiały prasowe)

Modele R-Dynamic S, SE oraz HSE będą wyposażone kolejno w 19-, 20- oraz 21-calowe koła. Oferowane są z czarnym lub szlifowanym diamentowo wykończeniem do wyboru (wszystkie dostępne z opcjonalnymi, samouszczelniającymi się oponami). Model 400 Sport będzie miał 22-calowe kute obręcze – Style 1020 szlifowane diamentowo. Wszystko to w kolorze Gloss Silver i z kontrastującymi śrubami (w zależności od rynku). Wszystkie nakładki środkowe będą czarno-srebrne zamiast dotychczasowych czerwono-srebrnych.

W luksusowym, przestronnym wnętrzu znajdzie się jeszcze więcej technologii niż wcześniej. R-Dynamic S zyska nowy wyświetlacz cyfrowy kierowcy TFT, oferujący dwutarczową konfigurację z wyborem mediów lub nawigacji w panelu środkowym. Każdy model w gamie F-Pace posiada szybki, intuicyjny system infotainment Pivi Pro. Zapewnia on bezproblemową łączność poprzez bezprzewodowe Apple CarPlay, bezprzewodowe Android Auto, zintegrowane sterowanie głosowe Alexa oraz nawigację what3words. Pivi Pro – wraz z innymi systemami w całym pojeździe – jest zawsze aktualny dzięki aktualizacjom software-over-the-air.

Gama F-Pace z roku modelowego 2024 obejmuje: R-Dynamic S, R-Dynamic SE, R-Dynamic HSE, 400 SPORT i SVR (w zależności od rynku). F-Pace SVR to szczytowe osiągnięcie wśród SUV-ów Jaguara pod względem wydajności. Napędzany wyłącznie przez pięciolitrowy, doładowany silnik benzynowy Jaguara V8 ma moc 550 KM. Jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 4,0 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną 286 km/h.

Moc F-Pace

Jaguar F-Pace
Dane modelu F-Pace (fot. materiały prasowe)

Globalna gama układów napędowych obejmuje czterocylindrowy benzynowy PHEV o mocy 404 KM, czterocylindrowy benzynowy o mocy 250 KM, czterocylindrowe diesle MHEV o mocy 163 KM i 204 KM, sześciocylindrowy diesel MHEV o mocy 300 KM, sześciocylindrowy benzynowy MHEV o mocy 400 KM i benzynowy V8 o mocy 550 KM (w zależności od rynku), a wszystkie są produkowane w Centrum Produkcji Silników Jaguar Land Rover w Wolverhampton w Wielkiej Brytanii.

Wszystkie modele F-Pace wyróżnia inteligentny napęd na wszystkie koła i ośmiobiegowe automatyczne skrzynie biegów. Oprócz luksusu i wyrafinowania każdy z nich zapewnia idealną równowagę między osiągami, zwinnością i responsywnością, których kierowcy oczekują od Jaguara.

Total
0
Shares