Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Jest cennik nowej Kii EV6. Zamówienia można już składać

Kia EV6 GT Line (fot. KIA)
Kia EV6 GT Line (fot. KIA)

Kia ogłosiła ceny EV6 i rozpoczyna przedsprzedaż elektrycznego sportowego crossovera nowej generacji.

Ceny EV6 zaczynają się od 179 900 zł za 170-konną wersję z napędem na tylne koła i z akumulatorem, który zapewnia zasięg do 400 km. Za EV6 wyposażone w silnik o mocy 228 KM i w akumulator o pojemności 77,4 kWh, gwarantujący zasięg do 510 km, trzeba zapłacić o 20 tys. zł więcej.

Topowa wersja za prawie 300 tys. zł

Z kolei EV6 GT – topowa wersja crossovera – z silnikami o łącznej mocy 585 KM, wyposażona w napęd na cztery koła i zapewniająca przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,5 s kosztuje 281 900 zł

Jak zapewnia Kia, „modelem EV6 firma rzuca wyzwanie konkurentom również z segmentu premium. Także tym, którzy są znani z produkcji aut sportowych”. To dlatego, że wśród marek popularnych ani jedna nie oferuje samochodu elektrycznego, który dysponowałby mocą 585 KM i przyspieszał od 0 do 100 km/h w 3,5 s.

EV6. Nowa jakość w Kii

Wiele rozwiązań zastosowanych w EV6 nigdy wcześniej nie znalazło się w żadnym modelu marki Kia. Należą do nich, między innymi: platforma E-GMP, ultraszybkie ładowanie prądem o napięciu 800 V, funkcja vehicle-to-load, umożliwiająca zasilanie energią zgromadzoną w akumulatorze EV6 zarówno odbiorników zewnętrznych, jak i akumulatora innego samochodu elektrycznego, napęd na cztery koła (którego elektryczne auta marki Kia dotychczas nie miały), nowy asystent jazdy po autostradzie generacji 2.0, asystent unikania kolizji czołowych i rozbudowany asystent zdalnego parkowania oraz wyświetlacz typu head-up, który działa w rzeczywistości rozszerzonej.

Do wyposażenia seryjnego EV6 należą, między innymi, takie systemy jak asystent utrzymania pasa ruchu (Lane Keeping Assist), system autonomicznego hamowania z funkcją wykrywania: pojazdów, przechodniów, rowerzystów, asystent skrętu w lewo oraz aktywnego sterowania kierownicą w celu uniknięcia kolizji (Forward Collision Avoidance Assist), system ostrzegania o zmęczeniu kierowcy (Driver Attention Warning), asystent jazdy utrzymujący pojazd na pasie ruchu (Lane Following Assist), system rozpoznawania znaków ograniczeń prędkości i automatycznego dostosowywania prędkości do obowiązujących ograniczeń́ (Intelligent Speed Limit Assist).

Kia EV6. Cztery wersje wyposażenia

Już od drugiej wersji wyposażenia – Plus – EV6 może być wyposażone w wyświetlacz typu head-up, który działa w rzeczywistości rozszerzonej. Do wyposażenie seryjnego tej wersji należą system monitorowania martwego pola w lusterkach (Blind Spot Detection), system automatycznie zmieniający tor jazdy samochodu w przypadku braku reakcji kierowcy na możliwość wystąpienia kolizji podczas zmiany pasa (Blind Spot Collision Avoidance Assist), system monitorowania ruchu pojazdów podczas cofania (Rear Cross Traffic Alert), system monitorowania ruchu pojazdów podczas cofania z funkcją automatycznego zatrzymania (Rear Cross Traffic Collision Assist) oraz system autonomicznego hamowania z funkcją wykrywania pojazdów na skrzyżowaniach (Forward Collision Avoidance Assist Crossing).

W zależności od wersji Kia EV6 jest oferowana z akumulatorami o dwóch pojemnościach do wyboru – 58 kWh i 77,4 kWh. Już akumulator o mniejszej pojemności zapewnia zasięg wynoszący do 400 km. Z akumulatorem o większej pojemności Kia EV6 potrafi przejechać do 510 km.

W przeciwieństwie do modeli innych marek oferowanych w przedsprzedaży, które są dostępne w bardzo ograniczonej liczbie wersji (często tylko jednej), nabywcy Kia EV6 mają do wyboru 4 wersje mocy silnika (lub silników), dwa rodzaje napędu (na tylne lub na cztery koła), dwie pojemności akumulatora (58 kWh i 77,4 kWh) i cztery wersje wyposażenia (EV6, EV6 Plus, EV6 GT-Line i EV6 GT – na tę ostatnią trzeba będzie poczekać do IV kwartału 2022 roku).

Total
0
Shares