Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Audi A6 - generacje, wersje

Informacje o Audi A6

Audi A6 reprezentuje niemieckie podejście do autosegmentu klasy E, wycelowanego między samochody ze średniej i najwyższej półki. Pierwowzór auta zaprojektował Hartmut Warkuss, a produkcja rozpoczęła się w 1994 roku. Na rynku pierwotnym obecnie dostępna jest już piąta generacja popularnej A szóstki.

Samochód na przestrzeni ostatnich 28 lat składany był w Niemczech, Meksyku, Chinach, Jawie, Japonii, Polsce, Indiach i Rosji. Od początku oferowany był z nadwoziem 4-drzwiowego sedana i 5-drzwiowego kombi, z napędem na przód lub Quattro (wszystkie cztery koła). Dane zebrane w testach zderzeniowych przeprowadzonych przez Euro NCAP potwierdzają wysokie bezpieczeństwo Audi A6. Pojazd zasłużył na 5 z 5 możliwych gwiazdek.

Samochód oferowany był w zróżnicowanych wersjach silnikowych. Było ich kilkadziesiąt, a ich parametry, jak przystało na Audi klasy E, robią niezwykle pozytywne wrażenie. Warianty wyposażone w najmocniejsze jednostki napędowe przyspieszały do setki w czasie poniżej 4 setek. Silnik RS6 TFSI Quattro V8 dostarcza 600 koni mechanicznych mocy, co z pewnością zaspokoi apetyty osób poszukujących ekstremalnych, sportowych doznań.

Dzięki szerokiej ofercie silników Audi A6 można z łatwością dopasować do swojego budżetu, wymagań i stylu jazdy. Samochód został niezwykle ciepło przyjęty zwłaszcza w sektorze biznesowym. Auto oferuje bezbłędne właściwości jezdne. Jest stabilne, przyczepne i sterowne. Audi A6 imponuje kulturą pracy napędu, wyciszeniem i osiągami.

48 woltowa instalacja elektryczna umożliwia odzyskiwanie energii przy zwalnianiu i magazynuje ją w akumulatorze. Umożliwia to tzw. „żeglowanie”. Silnik się wyłącza, jeśli kierowca zdejmie nogę z gazu przy prędkości między 55 a 160 kilometrów na godzinę. Proces zachodzi niemalże niezauważalnie i umożliwia bardziej ekonomiczną jazdę.

Wnętrze Audi A6 to kwintesencja nowoczesności, a co za tym idzie, sterowanie praktycznie wszystkimi opcjami i ustawieniami samochodu odbywa się za pomocą ekranów. Jest ich w tym przypadku aż trzy. Całość prezentuje się nieco futurystycznie, ale i estetycznie. Na uznanie zasługuje fakt, że podczas wybierania ustawienia ekrany delikatnie wibrują. Przypomina to obcowanie z tradycyjnymi przyciskami. Dobrze działają również komendy głosowe, co ułatwia sterowanie wszystkimi systemami.

Audi A6 wyposażono w asystenta jazdy. Samochód rozpoznaje znaki drogowe i samodzielnie może dostosowywać prędkość jazdy do przepisów obowiązujących w danym miejscu. Potrafi również ostrzegać przed niebezpieczeństwami, poprzez delikatne drgania podawane przez pedał gazu.

... (źródło Wikipedia)

Ocena Redakcji: 4.3

Generacje Audi A6

Dane Techniczne Audi A6