Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Wersje Citroen C4 II

Ocena Redakcji: 4.4

Dane Techniczne Citroen II

Citroen C4 II - katalog wersji

Informacje o Citroen C4 II

Samochód osobowy klasy kompaktowej produkowany pod francuską marką Citroën od 2004 roku. Od 2020 roku produkowana jest trzecia generacja modelu. Citroën C4 I został zaprezentowany po raz pierwszy w 2004 roku. Pierwsza generacja auta zaprezentowana podczas salonu samochodowego w Paryżu w 2004 roku. Model produkowano w latach 2004-2010. W plebiscycie na Europejski Samochód Roku 2005 zajął 2. pozycję (za Toyotą Prius II). C4 oferowane było w wersji trzydrzwiowej - coupé i pięciodrzwiowej - berline. W 2008 roku w Hiszpanii, Czechach, Węgrzech, Słowacji i Rumunii oferowano wersja sedan. C4 I oferował m.in. system obiegu powietrza, który uzupełniono o dozownik oferujący 9 różnych zapachów. Nietypowym rozwiązaniem jest kierownica, w której ruchomy jest tylko wieniec - środek kierownicy pozostaje nieruchomy. Dzięki temu możliwe było zastosowanie prostokątnej poduszki powietrznej kierowcy. Nieruchoma piasta zawiera przyciski sterujące oraz pokrętła - obsługują one dostęp do menu pojazdu, radio, tempomat, ... (źródło Wikipedia)

Top 10. Najlepsze auta do 15 tys. zł

Jakie auta używane do 15 tys. zł powinny budzić nasze zainteresowanie? Taki budżet oznacza jedno – na drogie i częste naprawy nas nie stać.

VW ID.3 Pro S. Test PL

VW ID.3, kompaktowy samochód elektryczny, otrzymał zaledwie po niecałych trzech latach odświeżenie. Od zmian wizualnych, ważniejsze są te niewidoczne.