Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Ford Fiesta IV - katalog wersji

Informacje o Ford Fiesta IV

Ford Fiesta od 1976 roku konsekwentnie reprezentuje przystępną, miejską klasę B. Przez ostatnie prawie 50 lat wyprodukowano siedem generacji tego samochodu. Auto zadebiutowało jako tania alternatywa dla linii Escort i o klientów konkurowało z Volskwagenem Polo. Pojazd występował z nadwoziem typu hatchback, sedan, van. Od początku oferował napęd na przednią oś kół.

Ford Fiesta nie cieszył się dobrymi wynikami testów zderzeniowych prowadzonych przez niezależną organizację Euro NCAP. Dopiero VI i VII generacja zasłużyły na komplet gwiazdek, co potwierdziło najwyższy standard bezpieczeństwa i rozwój konstrukcji linii.

Samochód ten zobaczyć można na ulicach każdego kontynentuy. Produkowano go niemalże w każdym zakątku świata. Fabryki składające Forda Fiestę znajdowały się w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Brazylii, Republice Południowej Afryki, Indiach, Meksyku, Chinach, Argentynie, Wenezueli, Tajlandii, Wietnamie, na Tajwanie, a także w Rosji. Produkcja najnowszej, VII generacji ograniczona została do fabrykii w Kolonii (Niemcy).

Nie sposób zliczyć wersji wyposażeniowych i silnikowych Forda Fiesty. Rynek wtórny jest pod tym względem bardzo zróżnicowany. Kupujący mogą znaleźć zarówno wiekowe egzemplarze o bardzo zachowawczej mocy, dedykowane spokojnej jeździe miejskiej, jak i usportowione wersje kryjące pod maską 200 koni mechanicznych.

Obecnie linia Ford Fiesta ma niewiele wspólnego ze swoimi korzeniami. VII generacja zadebiutowała w 2016 roku. Autorem projektu jest Ivan Telesca. Samochód charakteryzuje się nowoczesną, smukłą linią nadwozia z dużym wlotem powietrza i opadającą przednią szybą. Auto dostępne jest w 8 wersjach wyposażeniowych (Active, ST, ST Line, ST Line X, Sync Edition, Titanium, Trend, Vignale) i 9 opcjach napędu o mocach od 70 po 200 koni mechanicznych.

W swojej klasie cenowej zarówno na rynku pierwotnym i wtórnym Ford Fiesta uchodzi za samochód niemalże bezkonkurencyjny. Charakteryzuje się niskim spalaniem, tanimi i łato dostępnymi częściami zamiennymi. Oferuje zadowalające właściwości jezdne i parametry dotyczące spalania. Posiadacze tych aut chwalą także bezawaryjność silnika. Narzekają jednakże na słabe wyciszenie kabiny.

Fiesta nie zaspokoi sportowych ambicji i raczej nie zaimponuje nikomu na autostradzie. Do oszczędnej jazdy miejskiej często jest jednak jednym z najlepszych możliwych wyborów.

... (źródło Wikipedia)

Ocena Redakcji: 3.9

Wersje Ford Fiesta IV

Dane Techniczne Ford Fiesta IV