Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Opel Astra

Opel Astra to solidny i popularny samochód klasy kompaktowej. Główna kwatera i fabryka Opla znajduje się w Rüsselsheim w Niemczech. Astra zadebiutowała na rynku w 1991 roku jako następca modelu Kadett i wypracowała sobie przez lata pewną pozycję, ciesząc się do dziś zaufaniem grona zadowolonych użytkowników. Początkowo produkowana była w wersji hatchback i combi. Z czasem oferta rozrosła się o nadwozia typu cabrio, sedan i coupe. Linia Astra z powodzeniem sprzedawana jest do dziś.

Sylwetka Opla Astry jest dynamiczna, elegancka i klasyczna zarazem. To masywny, solidny i cieszący oko samochód. Oferuje wygodne, nieco „usportowione” wnętrze ze sporą ilością miejsca dla pasażerów. Fotele są komfortowe, o dobrym trzymaniu bocznym. Przestrzeń bagażowa, zwłaszcza w modelu kombi, robi pozytywne wrażenie i powinna zadowolić nawet wybrednych kierowców. Zwłaszcza po złożeniu siedzeń umożliwia wygodne przewożenie większych bagaży. Czyni to z Astry dobre rozwiązanie dla rodzin i osób często podróżujących na większe dystanse.

Wnętrze jest solidnie złożone i wykonane z porządnych, odpornych na eksploatację materiałów. Podobać się może deska rozdzielcza Opla Astry, z estetyczną i praktyczną tablicą przyrządów. Niewielka liczba przycisków i pokręteł jest praktyczna i ułatwia obsługę samochodu podczas jazdy.

Silniki Opli Astra pozwalają na spokojną i elegancką, stosunkowo dynamiczną jazdę. Są elastyczne, ciche i zapewniają przyzwoite wyniki spalania. Astry prowadzą się bezproblemowo i precyzyjnie, dając poczucie pewności podczas pokonywania zakrętów. Manualne skrzynie biegów spodobają się zwłaszcza kierowcom lubiącym długie przełożenia. Nadwozia w modelach Astra solidnie zabezpieczono przed korozją.

Opel Astra doskonale sprawuje się również w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa, odnotowując wysokie (często maksymalne) oceny w testach zderzeniowych. Kabina tego samochodu należy do wyjątkowo stabilnych, czego dowodzą zebrane w crash testach dane. Zarówno kierowcy, jak i pasażerowie mogą czuć się w nim bezpiecznie.

Opel Astra nie jest jednak wyłącznie rodzinnym samochodem. Ciekawe wnętrze i stylistyka oraz ponadprzeciętne warunki jezdne czynią z Astry pojazd uniwersalny i elegancki, na dobre wpisany w krajobraz dróg Polski i Europy. To obecnie jeden z najpopularniejszych niemieckich samochodów. Niezależnie od rocznika, wciąż wygląda świeżo i godnie się starzeje, wyróżniając się na tle konkurencji.

Najnowsze modele w linii Opla Astry to innowacyjna stylistyka i nowoczesne, pro-ekologiczne rozwiązania. Oferują zaawansowaną technologię, stawiając na dostarczanie jak największej przyjemności z obcowania z samochodem.

Ocena Redakcji: 4.2

Wersje Opel Astra K

Dane Techniczne Opel Astra K