Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Dane Techniczne Volkswagen Scirocco III Coupe R

Podstawowe właściwości Pojazdu
Liczba drzwi2
Liczba miejsc5
Średnica zawracania11.0 m
Promień skrętu-
Długość4248 mm
Szerokość1810 mm
Szerokość z lusterkami bocznymi2080 mm
Wysokość1398 mm
Wysokość przy otwartej klapie bagażnika1859 mm
Rozstaw osi2578 mm
Rozstaw kół - przód1553 mm
Rozstaw kół - tył1561 mm
Prześwit121 mm
Długość z hakiem holowniczym-
Odległość od siedziska przedniego do dachu-
Maksymalna pojemność bagażnika (siedzenia złożone)1006 l
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone)312 l
Szerokość pomiędzy nadkolami1005 mm
Długość do oparcia tylnej kanapy707 mm
Długość ze złożoną tylną kanapą1532 mm
Wysokość progu załadowczego-
Kąt natarcia-
Maksymalna ładowność425 kg
Dopuszczalne obciążenie dachu75 kg
Powierzchnia „przejrzysta” przedniej szyby-
Całkowita powierzchnia „przejrzysta” szyb-

Volkswagen Scirocco III Coupe R - Wybierz silnik

Informacje o Volkswagen Scirocco III Coupe R

Volkswagen Scirocco - generacje, wersje

Samochód osobowy typu sportowe coupé produkowany w latach 2008-2017 przez niemiecką markę Volkswagen. Koncept został zaprezentowany już w 2006 roku podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. Jednak dopiero dwa lata później nastąpiła oficjalna premiera. Volkswagen Scirocco powstał na bazie płyty podłogowej PQ35, która została użyta również w produkcji Golfa VI. Cechą szczególną auta jest krótki przód, wydłużony dach oraz specjalnie zaprojektowane klosze reflektorów. Nadwozie prezentuje się niezwykle agresywnie i dynamicznie.

Volkswagen Scirocco – wersje i wyposażenie

Rok 2009 przyniósł premierę mocniejszej wersji R. Modele z tej serii miały zmieniony zderzak z wbudowanymi w niego światłami do jazdy dziennej, wykonanymi w technologii LED. Zmieniona została też atrapa chłodnicy i reflektory ksenonowe. Tył miał jeszcze bardziej sportowe zacięcie. Umieszczono tam spojler, dyfuzor i dwie końcówki wydechu. Napęd stanowił wzmocniony silnik 2.0 wyposażony w turbosprężarkę i generujący moc 265 KM.

W 2014 roku dokonano face liftingu. Znów uległ zmianie przedni zderzak wraz ze światłami przeciwmgłowymi, reflektory przednie i atrapa chłodnicy. Modyfikacje tyłu polegały na zmianie pokrywy bagażnika i przemodelowaniu świateł. Jednocześnie stworzono nowy pakiet kolorystyczny lakierów i felg aluminiowych. Dodatkowym elementem, który został poddany liftingowi były jednostki napędowe. W efekcie zyskały one (nie dotyczy wersji Scirocco R) system start&stop i alternator odzyskujący energię w czasie hamowania.

Rok po face liftingu Volkswagen zaprezentował Scirocco GTS. Model ten w dużym stopniu nawiązuje do pierwszej generacji pojazdu o tej nazwie – miała ona premierę w 1982 roku. Auto wyposażone jest w sportowy pakiet stylistyczny.

Standard wyposażenia Volkswagena Scirocco to m.in. ESP, ABS, ASR, MSR, elektryczne sterowanie szyb i lusterek, automatyczna klimatyzacja i komplet poduszek powietrznych.

Volkswagen Scirocco – silniki

Niemiecki koncern oferuje 6 jednostek napędowych. Cztery z nich to modele benzynowe, pozostałe dwa to wydajne Diesle. Wszystkie jednostki to 4-cylindrowe rzędówki. Oto szczegółowe dane: podstawowy benzyniak to silnik 1.4 TSI o mocy 122 KM. Prócz tego jest jeszcze 1.4 TSI o mocy 160 KM oraz bardziej dynamiczny 2.0 TSI generujący 210 KM. Topowy model to 2.0 TSI R, będący na wyposażeniu wspomnianego wyżej Scirocco R. Silnik ten osiąga aż 265 KM.

Miłośnicy silników Diesla też znajdą coś dla siebie. Producent przewidział dwie jednostki 2.0 osiągające moc 140 i 170 KM.

... (źródło Wikipedia)

Świetny wynik Volkswagena ID.7

Topowy model w rodzinie elektrycznych Volkswagenów ID. uzyskał doskonałe oceny w prestiżowym teście automobilklubu ADAC: VW ID.7 był…

Gran Turismo 7. Recenzja fana

Gran Turismo to legenda wirtualnej rozrywki dla fanów motoryzacji. Interaktywna encyklopedia aut ze świetnym modelem jazdy.