Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Kolejna Kia Sportage będzie inna na rynek europejski

Kia pokazała pierwsze szkice nowego Sportage’a, modelu piątej już generacji. W Europie, w tym w Polsce, pojawi się „szyty na miarę” SUV klasy średniej.

Kia zaprezentowała pierwsze zdjęcia nowego Sportage’a – najpopularniejszego SUV-a marki. Nowy wóz będzie zaprezentowany w Korei w lipcu. W opinii Kii jest „starannie wykonany i stanowi nowy wzorzec SUV-a w swoim segmencie, oferując atrakcyjny design, przestronne i zaawansowane technologicznie wnętrze, nowoczesną łączność ze światem zewnętrznym oraz bardzo wydajne układy napędowe”. 

Europejska Kia Sportage będzie inna

Sportage stał się bardziej muskularny

Z kolei we wrześniu Kia Europe zaprezentuje wersję przeznaczoną wyłącznie na rynki europejskie. Ten nowy Sportage ma muskularne nadwozie. Uwagę zwracają wyraźnie zaznaczone przetłoczenia. Z przodu dominuje czarna osłona chłodnicy, która wypełnia całą szerokość auta. Z tyłu linia nadkoli delikatnie opada ku tyłowi i płynnie przechodzi w smukłe światła do jazdy dziennej, które otaczają nowe logo marki i napis Sportage.

Szkic projektu wnętrza przedstawia kabinę, która jest zorientowana na kierowcę, ma śmiały charakter oraz jest wykonana z miękkich materiałów wysokiej jakości i oferuje innowacyjne technologie. Uwagę przykuwa zakrzywiony wyświetlacz.

Design Sportage’a czerpie z natury

Wyświetlacz jest skierowany w stronę kierowcy

„Design nowej Kia Sportage – czerpiąc inspirację z natury, która w nowej filozofii projektowania spotyka się z nowoczesnością – rzuca wyzwanie dotychczasowym normom w stylistyce samochodów. Jednocześnie dynamiczne i nowoczesne nadwozie idealnie współgra z pięknymi detalami w zaawansowanym technologicznie wnętrzu” – mówi Karim Habib, wiceprezes i dyrektor Global Design Center.

Total
0
Shares