Kolejna Kia Sportage będzie inna na rynek europejski

Kia pokazała pierwsze szkice nowego Sportage’a, modelu piątej już generacji. W Europie, w tym w Polsce, pojawi się „szyty na miarę” SUV klasy średniej.

Kia zaprezentowała pierwsze zdjęcia nowego Sportage’a – najpopularniejszego SUV-a marki. Nowy wóz będzie zaprezentowany w Korei w lipcu. W opinii Kii jest „starannie wykonany i stanowi nowy wzorzec SUV-a w swoim segmencie, oferując atrakcyjny design, przestronne i zaawansowane technologicznie wnętrze, nowoczesną łączność ze światem zewnętrznym oraz bardzo wydajne układy napędowe”. 

Europejska Kia Sportage będzie inna

Sportage stał się bardziej muskularny

Z kolei we wrześniu Kia Europe zaprezentuje wersję przeznaczoną wyłącznie na rynki europejskie. Ten nowy Sportage ma muskularne nadwozie. Uwagę zwracają wyraźnie zaznaczone przetłoczenia. Z przodu dominuje czarna osłona chłodnicy, która wypełnia całą szerokość auta. Z tyłu linia nadkoli delikatnie opada ku tyłowi i płynnie przechodzi w smukłe światła do jazdy dziennej, które otaczają nowe logo marki i napis Sportage.

Szkic projektu wnętrza przedstawia kabinę, która jest zorientowana na kierowcę, ma śmiały charakter oraz jest wykonana z miękkich materiałów wysokiej jakości i oferuje innowacyjne technologie. Uwagę przykuwa zakrzywiony wyświetlacz.

Design Sportage’a czerpie z natury

Wyświetlacz jest skierowany w stronę kierowcy

„Design nowej Kia Sportage – czerpiąc inspirację z natury, która w nowej filozofii projektowania spotyka się z nowoczesnością – rzuca wyzwanie dotychczasowym normom w stylistyce samochodów. Jednocześnie dynamiczne i nowoczesne nadwozie idealnie współgra z pięknymi detalami w zaawansowanym technologicznie wnętrzu” – mówi Karim Habib, wiceprezes i dyrektor Global Design Center.

Total
0
Shares