Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Lamborghini Countach LPI 800-4 w Asphalt 9

lamborghini countach
Lamborghini Countach wprowadzone do Asphalt 9: Legends. Będzie też konkurs (fot. materiały prasowe)

Nowy Lamborghini Countach to hit, który momentalnie się wyprzedał. Nostalgicznie zaprojektowany supersamochód trafił niestety tylko do nielicznych. Fani mogą jednak pojeździć wymarzonym modelem wirtualnie, ponieważ Countach LPI 800-4 trafił właśnie do gry wyścigowej Asphalt 9: Legends. Aby uczcić debiut auta, producent gry stworzył specjalny konkurs.

W konkursie odbędą się dwie sesje kwalifikacyjne (1-7 sierpnia i 22-28 sierpnia). Ich uczestnicy będą rywalizować o jak najlepszy czas okrążenia w trybie gry pojedynczej. Dla najlepszych zostały zarezerwowane miejsca w Wielkim Finale, który odbędzie się 14 września. Finał będzie transmitowany na mediach społecznościowych Lamborghini.

lamborghini countach asphalt 9
Lamborghini Countach w Asphalt 9: Legends (fot. materiały prasowe)

Asphalt 9: Legends to najnowsza gra z serii Asphalt. To jedna z najbardziej znanych gier wyścigowych, w której – poza Countachem – zobaczycie takie modele Lamborghini jak Huracan Evo Spyder, Essenza SCV12 i inne.

Asphalt 9: Legends to jedyne w swoim rodzaju interaktywne doświadczenie, które da tysiącom fanów możliwość odkrycia naszego hybrydowego supersamochodu. Countach LPI 800-4 jest spadkobiercą legendarnego samochodu, zdolnym zrewolucjonizować świat supersportowych samochodów i zbudować fundamentalną część genetycznego dziedzictwa Lamborghini”– skomentował Christian Mastro, dyrektor marketingu Automobili Lamborghini.

Samochód został wyposażony w zamontowane wzdłużnie hybrydowe V12 (MHEV). Napęd gwarantuje 814 km i bardzo wydajne przyspiesznie, pozwalające się rozpędzić do pierwszych 100 km/h w 2.8 sekundy. Co więcej, 200 km/h supersamochód osiąga zaledwie w 8,6 sekundy. Prędkość maksymalna Countacha LPI 800-4 wynosi 355 km/h.

Total
0
Shares