Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Peugeot 508 ma nową twarz. Francuzi odświeżyli sedana i kombi

Peugeot 508

Peugeot 508 drugiej generacji przeszedł ogromne zmiany względem swojego poprzednika. Producent wciąż unowocześnia konstrukcję, by ta była jak najbardziej atrakcyjna dla klientów. Najnowszy lift sedana i kombi pokazuje, że drobne zmiany stylistyczne są w stanie poprawić ogólny odbiór konstrukcji. Co się zmieniło?

Peugeot 508 – odnowiony sedan i kombi

nowy Peugeot 508 kombi
Nowy Peugeot 508 w nadwoziu kombi ma świetne proporcje i ciekawą linię (fot. materiały prasowe)

Stellantis, czyli aktualnie koncern-matka, pod którego skrzydłami jest Peugeot, przygotował odświeżoną wersję modelu 508. Mowa tu między innymi o zmienionej osłonie chłodnicy, która zajmie większą część przedniego zderzaka w aucie. Na środku zobaczymy nowe logo, a przednie reflektory jeszcze bardziej upodobnią się kształtem do kocich oczu. Nie bez powodu w herbie marki widnieje lew.

Światła LED, standardowo montowane w tym modelu pozostaną jednoczęściowe, ale zostaną wydłużone i uzupełnią nową sygnaturę tylnych świateł. Peugeot 508 dostępny będzie w nowych odcieniach lakieru – białym, niebieskim i tytanowym. Łącznie będzie można wybierać spośród siedmiu opcji kolorystycznych. W wyposażeniu standardowym znajdą się 18-calowe felgi z kanciastymi elementami w kształcie rombów, które dobrze współgrają z ostrymi elementami nadwozia.

Odświeżone wnętrze i trzy wersje wyposażenia

Peugeot 508 wnętrze
We wnętrzu 508 wciąż znajdziemy I-Cockpit, a dodatkowo większe logo producenta na kierownicy (fot. materiały prasowe)

W ofercie pozostaną trzy wersje wyposażenia – Allure, GT i Peugeot Sport Engineered. Wirtualny I-Cockpit wciąż będzie królował we wnętrzu na czele z dumnym, 12-calowym ekranem i nowym logo na kierownicy. W ofercie znajdziemy też nowe rodzaje tapicerki oraz dodatkowe opcje masażu do dyspozycji kierowcy i pasażera.

Peugeot 508 sedan
Nadwozie sedan różni się szczegółami od kombi (fot. Peugeot materiały prasowe)

Auta zasilać będą napędy hybrydowe (silnik benzynowy o mocy 150/180 KM z silnikiem elektrycznym 81 kW), trzy silniki benzynowe i jeden diesel. Dostępna będzie także mocna hybryda PSE z napędem na cztery koła o mocy 360 KM.

Peugeot 508 w nadwoziu sedan oraz kombi w odświeżonej wersji trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku, jednak dokładny cennik modelu wciąż pozostaje niewiadomą.

Total
0
Shares