Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Pierwsze Bugatti Chiron Super Sports dostarczone. Ruszają dostawy

Pierwsze Bugatti Chiron Super Sports trafia do klienta. Jest wyjątkowe, dzięki specjalnemu programowi personalizacji.
bugatti Chiron super sports
Pierwszy egzemplarz Bugatti Chiron Super Sports jest wyjątkowy (fot. materiały producenta)

Bugatti oficjalnie ogłosiło rozpoczęcie dostaw wyprzedanego Chirona Super Sports do klientów. Hypercar został zaprezentowany w czerwcu 2021 i jest jednym z najszybszych samochodów wyprodukowanych przez francuską markę. Pierwszy egzemplarz, który opuszcza wrota fabryki, ma obrazować możliwość tworzenia samochodów z najbardziej indywidualnych zamówień.

Centodieci też niedługo trafi do klientów:

Sur Mesure, czyli personalizacja Bugatti

Drugiego takiego Chirona nie będzie (fot. materiały producenta)

Marka chwali się, że za wyjątkowość samochodów odpowiada program personalizacji Sur Mesure. Dzięki niemu, Bugatti spełni nawet najbardziej finezyjne wymagania klienta, a zamówiony pojazd może być stworzony w 100% indywidualnie.

Przykładem jest pierwszy egzemplarz Chirona Super Sports. Położony na nim lakier nosi nazwę “Vagues de Lumière“, co w języku polskim oznacza “fale światła”. Nie bez powodu, ponieważ namalowane ręczne wzory na karoserii naśladują sposób, w jaki światło odbija się od karoserii modelu.

chiron super sports
Linie namalowano ręcznie, według indywidualnego pomysłu klienta (fot. materiały producenta)

Wydłużony Chiron z wyjątkowymi osiągami

bugatti chiron super sports
Pod maską W16 o mocy 1577 KM (fot. materiały producenta)

Chiron Super Sports jest dłuższy od bazowego modelu o 25 centymetrów. Rozwiązanie ma poprawić aerodynamikę samochodu przy wyższych prędkościach. Za niesamowite osiągi odpowiada ośmiolitrowy silnik z poczwórnym doładowaniem, który rozpędzi hypercara do pierwszych 200 km/h w 5.8 sekundy. Pierwszych, bo prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 440 km/h. Moc, jaka się znajduje pod maską, to 1577 KM i 1600 Nm momentu obrotowego.

Chiron Super Sports ma odmieniony tył względem bazowej wersji (fot. materiały producenta)

Samochodów ma powstać tylko 9, a lista “rezerwowa” na wypadek większej liczby wyprodukowanych modeli jest bardzo długa. Cena za przedstawiony egzemplarz wynosi 3,2 miliona Euro, czyli – według dzisiejszego kursu – 14,8 milionów złotych.

Total
1
Shares