Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Przedprodukcyjne VW ID.Buzz już w drodze do Hiszpanii

Najnowsze, w pełni elektryczne mikrobusy VW przedprodukcyjnie opuszczają fabrykę i ruszają w stronę hiszpanii. Co z tego wyniknie?
VW ID.BUZZ
VW ID.Buzz już niedługo w Hiszpanii. Czy to jedyne przedpremierowe testy? (fot. VW)

Nowoczesny mikrobus VW pełną premierę ma mieć dopiero 9 marca. Mimo to, koncern wysyła zamaskowane, przedprodukcyjne modele do Barcelony. Na Twitterze marki pojawił się krótki film i zarazem zapowiedź dla hiszpańskich dziennikarzy, którzy niedługo będą mogli jako pierwsi przetestować ID.Buzz. Szykujcie czerwone dywany, bowiem samochody już są w drodze na Półwysep Iberyjski.

Więcej detali o ID.Buzz? Niekoniecznie

Wysłanie przedpremierowych samochodów do Hiszpanii wcale nie musi oznaczać udostępniania nowych informacji na temat modelu. Jest bardzo prawdopodobne, że VW zastrzeże sobie większość informacji i umożliwi publikacje dopiero w dniu premiery. Zabieg jest i tak wartościowy. Równolegle z prezentacją mikrobusa, do sieci trafią już jego pierwsze testy. Czemu akurat południe? Możemy tylko spekulować, ale prawdopodobnie chodzi o klimat. Jak wiadomo, samochody elektryczne w zimę wypadają o wiele mniej korzystnie, niż w cieplejsze pory roku. Dziennikarze zastaną ID.Buzz’a w idealnych do testu warunkach.

O VW ID.Buzz ciągle wiemy niewiele

VW ID.BUZZ AD1 (fot. VW)
VW ID.BUZZ AD1 – prototyp autonomicznego mikrobusa (fot. VW)

Większość informacji technicznych to tylko domysły. Najbardziej prawdopodobna jest produkcja samochodu na platformie VW MEB. Jest to podwozie obsługujące wszystkie zeroemisyjne VW z serii ID. Z plotek krążących po sieci możemy się dowiedzieć, że największy akumulator umożliwi busowi pokonanie 550 km, a 400-konna jednostka napędzać będzie wszystkie cztery koła.

Na ID.Buzz powstały też ciekawe prototypy. Jednym z nich jest wersja w pełni autonomiczna. Poza tym, nawiązując do tradycyjnych Transporterów, zaprojektowano koncept kampera California.

Wszystkie informacje będziemy mogli zweryfikować 9 marca. Możemy być pewni, że jeśli plotki się potwierdzą, to czeka nas prawdziwy hit w segmencie mikrobusów.

My sprawdziliśmy dla Was ID.4 i porównaliśmy go z Enyaqiem:

Total
0
Shares